Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Łomży przybędzie Policealna Szkoła Zawodowa?

Przy Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży od września ma funkcjonować także Policealna Szkoła Zawodowa nr 1. Na najbliższą sesję Rady Miasta Łomża został skierowany projekt uchwały powołujący szkołę. W nowej szkole kształceni mieliby być technik architektury krajobrazu, technik weterynarii i technik technologii żywności.

„Prognozy demograficzne wskazują na istotny spadek liczb dzieci i młodzieży uczestniczących w edukacji. Szkoła przyszłości będzie musiała otworzyć się na wszystkie pokolenia, w tym także na inwestycje w rozwój osób dorosłych, uzupełniających i podnoszących swoje kwalifikacje” – czytamy w uzasadnieniu do uchwały powołującej przy popularnej „Wecie” Policealną Szkołę Zawodową.
Szkołę ma skierować swoją ofertę kształcenia do osób dorosłych, absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Jak przekonują pomysłodawcy jej powołania trzy proponowane kierunki w których odbywać miałoby się kształcenie to zawody z przyszłością, bo „analiza rynku pracy w Łomży i regionie wskazuje na potrzeby kształcenia w zawodach przygotowujących specjalistów dla usług dookołarolniczych”.
Gwarancją wysokiego poziomu w Policealnej Szkole Zawodowej kształcenia ma być zaś  wykorzystanie wieloletniej tradycji i doświadczenia oraz kadry i zasobów materialnych Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7. Technikum nr 7 im. L. Bojanusa, które kształci z powodzeniem w wymienionych zawodach od wielu lat.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę