Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Popularne przedszkola, a nie „zerówki”

Tylko trzy wolne miejsca w przedszkolu i ponad 90 w szkolnych „zerówkach” - tak przedstawia się sytuacja po naborze elektronicznym naborze do łomżyńskich przedszkoli. W sumie tym roku dla łomżyńskich maluchów naszykowano 1320 miejsc w miejskich przedszkolach i 323 w powołanych przed rokiem w każdej szkole podstawowej oddziałach przedszkolnych.

Do przedszkoli przyjmowane są dzieci w wieku co najmniej 2,5 lat, przy czym od roku szkolnego 2011/2012 wszystkie pięciolatki będą musiały już realizować obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne, a rodzice dzieci 5 i 6-letnich po raz ostatni mają możliwość wyboru czy ich pociecha będzie w przedszkolu czy też w szkolnej „zerówce”. Za rok już wszystkie 6-latki obowiązkowo pójdą do klasy pierwszej szkoły podstawowej. Tegoroczna rekrutacja do łomżyńskich przedszkoli przeprowadzana była w oparciu o specjalny system komputerowy, a rodzice wyboru przedszkola i zgłoszenia do niego swojej pociech, mogli dokonać przez internet. Formalnie nabór skończył się w piątek. Dziś w południe przedszkola miały ogłosić listy przyjętych. I jak wynika z opublikowanych na stronie internetowej dotyczącej naboru informacji we wszystkich podległych miastu placówkach wolnych pozostaje jeszcze 95 miejsc. Tylko 3 z nich są w przedszkolach, a właściwie w jednym przedszkolu w Publicznym Przedszkolu nr 2 przy ul. Polowej. Pozostałe miejsca są w szkolnych „zerówkach”. W czasie naboru wszystkie naszykowane miejsca w oddziałach przedszkolnych udało się zapełnić jedynie w Szkole Podstawowej nr 10. W pozostałych podstawówkach jest jeszcze od kilku (SP nr 9 ma 2 wolne miejsca) do nawet kilkudziesięciu (37 w SP nr 4 i 22 w SP nr 2) wolnych miejsc w zerówkach.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę