Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Szkoła w Mątwicy będzie mogła być zlikwidowana.

Służby prawne wojewody podlaskiego, które analizowały podjętą nieco ponad miesiąc temu uchwałę Rady Miejskiej w Nowogrodzie w sprawie likwidacji Szkoły Filialnej w Mątwicy wchodzącej w skład Zespołu Szkół Samorządowych w Nowogrodzie, dopatrzyły się nieważności, ale tylko jednego artykułu tej uchwały. Na tej podstawie Wojewoda Podlaski stwierdzam jego nieważność, ale cała uchwała jest prawomocna i weszła już w życie.

7 marca 2011 r. Rada Miejska w Nowogrodzie podjęła uchwałę Nr V/22/11 w sprawie likwidacji Szkoły Filialnej w Mątwicy wchodzącej w skład Zespołu Szkół Samorządowych w Nowogrodzie, która w dniu 18 marca 2011 r. wpłynęła do organu nadzoru. Przeprowadzona analiza wykazała, iż § 4 przedmiotowej uchwały został podjęty  z istotnym naruszeniem prawa, w związku czym w dniu 13 kwietnia 2011 r. wszczęte zostało postępowanie nadzorcze w sprawie stwierdzenia jego nieważności. Rada Miejska w § 4 niniejszej uchwały uchwaliła, iż wchodzi ona w życie
po upływie 14 dni od jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego.
W ocenie organu nadzoru, takie rozwiązanie narusza postanowienia art. 13 ustawy z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych (Dz. U. z 2010 r. Nr 17, poz. 95). Z uwagi na fakt, iż likwidacja szkoły nie mieści się w katalogu aktów prawnych wymienionych w powyższym przepisie, należy przyjąć, iż uchwała w przedmiotowym zakresie wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Jak podsumowują prawnicy wojewody powyższe uchybienie posiada znamiona istotnego naruszenia prawa, dlatego też skutkuje stwierdzeniem nieważności § 4 kwestionowanej uchwały.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę