Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Prawdy nie można rozstrzelać

Żywą lekcją historii społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży złożyła hołd polskim oficerom zamordowanym w Katyniu, Miednoje i Ostaszkowie oraz członkom delegacji polskiej z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Lechem Kaczyńskim, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, w drodze na uroczystości związane z obchodami 70 rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Wczoraj w szkole odbyła się specjalna wieczornica, po której przed znajdującym się na palcu przy szkole kamieniu poświęconym aspirantowi policji p. Jabłońskiemu, zamordowanemu w Twerze złożono kwiaty i zapalono znicze.

Grażyna Ważna Zwierzyńska, dyrektor SP nr 2 w Łomży
Grażyna Ważna Zwierzyńska, dyrektor SP nr 2 w Łomży

- Przed rokiem szkoła przystąpiła do programu ogólnopolskiego „Katyń, ocalić od zapomnienia” w ramach którego w maju ubiegłego roku oraz posadzone dwa dęby – katyński i smoleński oraz w myśl sentencji Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Gdy pamięć gaśnie, dalej mówią kamienie” - przypominała w swoim wystąpieniu dyrektor „dwójki” Grażyna Ważna Zwierzyńska. Podkreśliła, że obowiązkiem szkoły jest wychowywanie młodego pokolenia w duchu patriotyzmu do swojego narodu i Ojczyzny. I właśnie czym co ma utrwalać i pobudzać miłość do Ojczyzny była wczorajsza wieczornica. Po montażu słowno – muzycznym przygotowanym w formie wspomnień z pamiętnika dziadka, głos zabierali przybyli goście, którzy wyrazili uznanie dla wspaniałej uroczystości i celowi jakiemu została poświęcona. Wśród nich byli m.in. Lech Antoni Kołakowski poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Janusz Mieczkowski przewodniczący Komisji Oświaty przy Radzie Miasta, czy Krzysztof Sychowicz z białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.
Uroczystość zakończyło złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przed pamiątkowym kamieniem przez posła Kołakowskiego oraz młodzież szkoły.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę