Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 09 lutego 2023 napisz DONOS@

Gimnazjalny maraton

We wtorek będzie test humanistyczny, w środę matematyczno-przyrodnicze, na w czwartek sprawdzian z języka obcego – za zwyczaj angielskiego. 739 gimnazjalistów z Łomży, 700 z terenu gmin powiatu łomżyńskiego i 13604 w województwie podlaskim we wtorek rozpocznie pisanie trzydniowego egzaminu na zakończenie tego poziomu edukacji. I choć wynik egzaminu nie ma wpływu na ukończenie gimnazjum liczba zdobytych punktów jest ważna, bo brana jest pod uwagę przez szkoły ponadgimnazjalne przy rekrutacji.

Egzaminy gimnazjalne w całym kraju wyglądają tak samo.  Organizują i przeprowadzają go okręgowe komisje egzaminacyjne, ale testy - jednakowe dla wszystkich szkół w Polsce - przygotowują eksperci Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.  Część pierwsza i druga egzaminu trwają po 120 minut, a część trzecia trwa 90 minut - jest to czas przeznaczony na rozwiązywanie zadań. Przed przystąpieniem do wykonywania zadań uczeń koduje swój zestaw zgodnie z poleceniem przewodniczącego szkolnego zespołu egzaminacyjnego lub zespołu nadzorującego oraz zapoznaje się z informacjami z pierwszej strony arkusza egzaminacyjnego. Czas poświęcony na zapoznanie się ucznia z informacjami z pierwszej strony oraz kodowanie nie jest wliczany do czasu egzaminu.
Z każdej części egzaminu gimnazjalnego można otrzymać maksymalnie 50 punktów. Przystępujący do niego gimnazjaliści poznają je w czerwcu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę