Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Szóstoklasiści gotowi do sprawdzianu

We wtorek o godzinie 9. szóstoklasiści ze wszystkich podstawówek w Polsce rozpoczną pisanie sprawdzianu na zakończenie nauki w szkole podstawowej. W Łomży ma przystąpić do niego 627, a w powiecie łomżyńskim kolejnych 585, a w całym województwie podlaskim w sumie niemal 12 tys. uczniów. Sprawdzian szóstoklasisty, rozpoczyna wiosenną serię egzaminów. Za tydzień (do 12 do 14 kwietnia) odbędzie się egzamin gimnazjalny, a za miesiąc - 4 maja - rozpoczynają się matury.

Sprawdzian szóstoklasisty to pierwszy egzamin zewnętrzny jaki piszą wszyscy uczniowie. Trwa 60 minut i jest to czas, który przeznaczony jest na rozwiązywanie zadań. Na sprawdzianie badany i oceniany jest poziom osiągnięć uczniów kończących szkołę podstawową w zakresie pięciu obszarów umiejętności: czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Prace uczniów są sprawdzane i punktowane przez specjalnie przygotowanych i przeszkolonych egzaminatorów. Egzaminatorów powołuje dyrektor OKE. Egzaminatorzy nie mogą sprawdzać prac uczniów ze szkoły, w której są zatrudnieni. I choć sprawdzianu nie można nie zdać, to uczniowie, którzy do sprawdzianu nie przystąpią w danym roku, muszą powtórzyć ostatnią klasę szkoły podstawowej i przystąpić do sprawdzianu w roku następnym.
Dla uczniów, którzy z przyczyn losowych lub zdrowotnych we wtorek nie będą mogli przystąpić do sprawdzianu ustalony jest drugi termin - 7 czerwca 2011 r..


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę