Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Konkurs o polskim papieżu...

Dwie uczennice z Łomży i po jednej z Kleosina i Narzymia w województwie warmińsko-mazurskim zakwalifikowały się IV Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II. W piątek w Łomży odbył się regionalny półfinał konkursu. Wystartowało w nim łącznie 25. z podstawówek i gimnazjów.

Leszek Sobociński, dyr. SP nr 10 w Łomży podczas otwarcia Konkursu
Leszek Sobociński, dyr. SP nr 10 w Łomży podczas otwarcia Konkursu
Jury: Jarosław Antoniuk, Zofia Kuczyńska, Ewa Sznejder
Jury: Jarosław Antoniuk, Zofia Kuczyńska, Ewa Sznejder
Po występach uczniów uczestnicy Konkursu spotkali się na placu kościoła p.w. Krzyża Świętego, aby wypuścić w niebo biało – żółte balony z intencjami do Patrona.
Po występach uczniów uczestnicy Konkursu spotkali się na placu kościoła p.w. Krzyża Świętego, aby wypuścić w niebo biało – żółte balony z intencjami do Patrona.
Jarosław Antoniuk, przewodniczący jury, podczas wręczenia nagród
Jarosław Antoniuk, przewodniczący jury, podczas wręczenia nagród

W Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży zebrali się zwycięzcy szkolnych eliminacji ze szkół noszących imię najwybitniejszego Polaka: z  Dziadkowic, Kleosina, Narzymia, Nowogrodu, Sejn, Siemiatycz i Łomży. Następnie wszyscy uczestniczyli w kościele p.w. Krzyża Świętego we Mszy świętej dziękczynnej za Ojca Świętego i Rodzinę Szkół noszących imię Jana Pawła II. Przewodniczył jest ks. bp Tadeusz Bronakowski, który w homilii ostrzegał przed pułapkami czyhającymi na młodych  we współczesnym  świecie, a na jej zakończenie  zadał wszystkim pracę domową zawartą w słowach Jana Pawła II: „Miejcie świętą odwagę być świętymi.”
Po mszy świętej w Centrum Katolickim im. Papieża Jana Pawła II odbyły się półfinały konkursu. Uczestniczyło w nich dwudziestu pięciu recytatorów w trzech  kategoriach wiekowych: (kl. I-III, kl. IV- VI, gimnazja). Ich umiejętności oceniało jury w skład którego wchodzi: Jarosław Antoniuk – dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Łomży, Zofia Kuczyńska – instruktor w ODK i Ewa Sznejder – dziennikarka. W ocenie tego jury  w kategorii klas I – III pierwsze miejsce zdobyły dwie uczennice: Gabriela Ejdys z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Kleosinie i Laura Narolewska ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży. W kategorii klas IV- VI  zwyciężyła
Aleksandra Szczyglewska ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży, a wśród gimnazjalistów Kinga Kamińska z Publicznego Gimnazjum przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Narzymiu.
Zwycięzcy poza awansem do finału, który odbędzie się w maju w Toruniu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez WSiP. Poza tym uczestnicy otrzymali także nagrody książkowe ufundowane przez Balticę Travel oraz dyplomy i słodkie upominki od Wedla.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę