Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

(nie tylko) Sprawni jak żołnierze

Uczniowie klasy VIc ze Szkoły Podstawowej Nr5 w Łomży wygrali w VI edycji Turnieju „Militariada – Sprawni jak Żołnierze”. W trakcie zawodów zespoły poszczególnych klas musiały wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną przy pokonywaniu toru przeszkód ale również wiedzą na temat historii oręża polskiego na łomżyńskiej ziemi, a także umiejętnościami wokalnymi w repertuarze wojskowym i żołnierskim.

Turniej organizował Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży wspólnie z I Batalionem Remontowym im. Gen. Mariana Raganowicza, Stowarzyszeniem „Klub FORT – Forteczny Oddział Ratowania Tradycji”, Klubem Wojskowym oraz WKU Łomża. 
W tym roku w zawodach wzięło udział 14 klas szóstych, łącznie około 350 uczniów, z czerech podstawówek znajdujących się w rejonie Publicznego Gimnazjum Nr3 im. 33 Pułku Piechoty, które  to Gimnazjum jest częścią  ZSDiG. Najpierw wyłoniły najlepszą klasę swojej szkoły, a w piątek o godz. 12.00 odbył się finał międzyszkolny, w którym rywalizowały najlepsze klasy z poszczególnych szkół. Pierwsze miejsce w turnieju zajęła klasa VIc z „piątki”, której wychowawczynią jest Edyta Danielewska. W nagrodę będzie jutrzejsza wycieczka do sali tradycji I Batalionu Remontowego, a następnie na Forty w Piątnicy,  gdzie oprócz zwiedzania muzeum przewidziane jest również strzelanie z broni sportowej.
Drugie miejsce zajęła klasa VIc z „siódemki”, trzecie klasa VIa z „dójki”, a czwarte klasa VIa z „czwartej”.

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę