Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 lipca 2024 napisz DONOS@

Nauczycielskie pensje w Łomży

Niemal 212 tysięcy złotych, dwa razy więcej niż rok temu, wyniosły, według wyliczeń ratusza, jednorazowe dodatki, które musiało wypłacić miasto, dla ponad dwustu nauczycieli. Jest to tzw. dopłata do średnich wynagrodzeń w poszczególnych stopniach awansu zawodowego, które nauczyciele mają zagwarantowane w Karcie Nauczyciela. W Łomży dodatki dostali stażyści i nauczyciele mianowani. W pierwszej grupie do podziału było niespełna 15 tys zł, w drugiej ponad 197 tys zł.

W Łomży, w miejskich szkołach, zatrudnionych jest ponad 1070 nauczycieli. Największą grupę stanowią nauczyciele dyplomowani (675 etatów). To jednocześnie – grupa, która otrzymuje najwyższe wynagrodzenie. W ubiegłym roku średnia pensja takich nauczycieli wyniosła 4335,15zł, i było to o około 250zł więcej niż rok wcześniej. Na drugim miejscu pod względem liczby nauczycieli (191), ale także wysokości pensji, są nauczyciele mianowani. Ich średnie miesięczne pobory w ubiegłym roku wyniosły 3280,82zł, czyli o niespełna 130zł więcej niż w 2009r.
Kolejni to nauczyciele kontraktowi (175). Ich średnie pobory w 2010 roku wyniosły 2785,15zł (wobec 2647,54zł w 2009r.). Na samym dole drabiny zawodowej, a także finansowej, są stażyści (34). Ci miesięcznie w ubiegłym roku zarabiali 2310,41zł co było o ok. 175zł więcej niż rok wcześniej.
Łącznie – jak podaje ratusz w materiałach przygotowanych dla radnych miasta – w ubiegłym roku na pensje nauczycieli wydano 49 milionów 428 tysięcy 19 złotych, i było to o blisko 3,5 mln zł, czyli o 7,5% więcej niż w 2009 roku.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę