Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Czas wybrać przedszkole

Główne zdjęcie
fot. archiwum

1320 miejsc naszykowały władze Łomży w miejskich przedszkolach. Do przedszkoli przyjmowane są dzieci w wieku co najmniej 2,5 lat, przy czym od roku szkolnego 2011/2012 wszystkie pięciolatki będą musiały realizować obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne, a rodzice dzieci 5 i 6-letnich po raz ostatni mają możliwość wyboru czy ich pociecha będzie w przedszkolu czy też w szkolnej „zerówce”. Za rok już wszystkie 6-latki obowiązkowo pójdą do klasy pierwszej szkoły podstawowej.

Od dziś do końca miesiąca rodzice dzieci 5 i 6-letnich mają możliwość składania deklaracji o pozostaniu ich dzieci w tym samym przedszkolu albo przejściu do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej. W uruchomionym specjalnie w tym celu serwisie internetowym  https://nabor.progman.pl/lomza póki co nie ma informacji ile miejsc dla maluchów naszykowano w szkolnych zerówkach, czyli utworzonych przed rokiem oddziałach przedszkolnych przy wszystkich działających w Łomży podstawówkach. W ubiegłym roku z tej możliwości skorzystało ponad stu maluchów.   
Nabór do przedszkoli dzieci idący tam po raz pierwszy ma ruszyć dopiero 1 kwietnia i trwać dwa tygodnie. W specjalnym komunikacie na stronie internetowej łomżyńskiego ratusza czytamy, że rodzice dokonując zgłoszenia dziecka do przedszkola mają prawo wskazać maksymalnie 3 przedszkola samorządowe w preferowanej przez siebie kolejności.  Rekrutacja będzie odbywała się przy wsparciu systemu elektronicznego z wykorzystaniem jednolitych kryteriów naboru do wszystkich przedszkoli samorządowych. W przypadku braku dostępu do internetu specjalne druki można będzie pobrać w przedszkolu.
16 kwietnia 2011 r. o godz. 12.00  maja zostać ogłoszone listy dzieci przyjętych.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę