Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Zanim wybierzesz szkołę dla dziecka jest... „Szkoła dla rodziców”

Jak motywować dziecko do nauki i wykonywania obowiązków domowych? - m.in. tego można dowiedzieć się w „Szkole dla rodziców”. To specjalny program profilaktyczno-wychowawczy, który generalnie ma na celu pomóc rodzicom dzieci 6 i 7 letnich w adaptacji do środowiska przedszkolnego lub szkolnego. - Program „Szkoła dla rodziców” jest niezwykle ważnym wsparciem dla tych rodziców, którzy niebawem będą musieli podjąć decyzję o dokonaniu zapisu swojego dziecka do przedszkola, oddziału przedszkolnego lub do klasy pierwszej szkoły podstawowej – mówi dr Grażyna Ważna – Zwierzyńska dyrektor SP nr 2 w Łomży.

Dr Grażyna Ważna – Zwierzyńska i Małgorzata Rytel
Dr Grażyna Ważna – Zwierzyńska i Małgorzata Rytel
Bogumiła Olbryś
Bogumiła Olbryś

To właśnie dr Grażyna Ważna – Zwierzyńska, jest pomysłodawcą „Szkoły dla rodziców”, którą stworzyła wraz z  psycholog Małgorzatą Rytel i wieloletnim nauczycielem przedszkola Agnieszką Hołubowicz. W realizacji przedsięwzięcia dużą rolę odgrywa pani mgr Barbara Turek, dyrektor Liceum i Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego. To właśnie w budynku WSZiP im. Bogdana Jańskiego przy ul. Krzywe Koło, odbywają się zajęcia.
- Szkoła dla rodziców ma pozytywnie nastawić, rozwiać obawy i niepokojów oraz wyeliminować lęki związane z nową sytuacją dziecka i rodzica – podaje dr Ważna – Zwierzyńska. Jej celem jest także wspomaganie czynności rozwojowych dzieci w obszarze występowania deficytów oraz rozwijania zainteresowań i uzdolnień we wczesnym wieku szkolnym.
W celu zapewnienia fachowości przedstawianych treści programowych do współpracy zapraszani są fachowcy: psycholog, pedagog, logopeda, doradca metodyczny, lekarz, terapeuta, nauczyciele, którzy swoją wiedzę i zawodowe doświadczenie przekazują zainteresowanym rodzicom, którym dobro dziecka leży na sercu.
Do tej pory odbyły się trzy „zjazdy”.W tym tygodniu (w środę 16 marca) będzie czwarty. Tym razem zostanie poruszony temat: Jak zachęcać dziecko do współpracy? Jak motywować dziecko do nauki i wykonywania obowiązków domowych?
- Wykład przeprowadzi psychologii Katarzyna Wybranowska. Następnie będzie czas na różnorodne pytania i dyskusję – mówi dr Ważna – Zwierzyńska.
Po każdym spotkaniu uczestnik otrzymuje ulotkę zawierającą syntetyczny materiał, który prezentowany był na zajęciach. Rodzice lub opiekunowie aktywnie i systematycznie uczestniczący w zajęciach otrzymają na ostatnim spotkaniu – Dyplom ukończenia „Szkoły dla rodziców”.

Poza środowym spotkaniem przewidziano jeszcze dwa kolejne W kwietniu (13.04.2011) będzie mowa o tym jak zadbać o higieniczny tryb życia dziecka? i jak należy udzielać pomocy małemu dziecku?. W maju (18.05.2011) uczestnicy Szkoły dla rodziców pochylą się na problemem relacji  nauczyciel – rodzic, a także o podobieństwach i różnicach pomiędzy przedszkolem, a jak szkołą.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę