Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

MEN: ROJE będzie w Łomży

Regionalny Ośrodek Jakości Edukacji w województwie podlaskim będzie w Łomży. Tak zapisane jest w przesłanym właśnie „do uzgodnień międzyresortowych, partnerów społecznych oraz związków zawodowych” projekcie „ustawy o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz o zmianie niektórych innych ustaw”. Art. 78f. ust. 3 wymienia 16 miast w których mają powstać Regionalne ośrodki jakości edukacji. Jednym z nich jest Łomża.

W kolejnym ustępie tego artykułu czytamy: „obszar działania regionalnego ośrodka jakości edukacji obejmuje obszar województwa, na terenie którego regionalny ośrodek jakości edukacji ma swoją siedzibę”.
Zgodnie z projektem ustawy Naczelny Inspektor Jakości Edukacji może, w celu usprawnienia wykonywania zadań, tworzyć zamiejscowe jednostki organizacyjne regionalnych ośrodków jakości edukacji.

Jak czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały przewidziano, że tych osiem ROJE, które powstały na bazie Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych, a więc także w Łomży (pozostałe ROJE powstaną na bazie kuratoriów oświaty), „będzie pełnić w okresie przejściowym, tj. do roku szkolnego 2013/2014, wiodącą rolę przy organizacji i przeprowadzaniu egzaminów zewnętrznych. Takie rozwiązanie zagwarantuje sprawne przeprowadzenie sprawdzianu i egzaminów w okresie przejściowym i pozwoli na dobre przygotowanie, w szczególności kadrowe i techniczne, pozostałych regionalnych ośrodków jakości edukacji do realizacji tego zadania, począwszy od roku szkolnego 2014/2015.”
- Taki sposób wprowadzenia zmiany daje gwarancję stabilności systemu egzaminów zewnętrznych i jednocześnie pozwoli na sprawne zorganizowanie przeprowadzania nadzoru pedagogicznego według nowych zasad - czytamy w dokumencie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę