Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

„Kwiatek” dla Pauliny

Przy okazji Dnia Kobiet, społeczność Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży organizuje akcję pomocy siedemnastoletniej Paulinie Sokół, uczennicy I LO w Łomży. Paulina rok temu uległa wypadkowi na pływalni miejskiej w Łomży, po walce o życie teraz jest osobą niepełnosprawną, która wymaga ciągłej, kosztownej rehabilitacji. W szkole dziś i jutro będą zbierane pieniądze dla Pauliny, a jednym z elementów jest akcja „Kup kwiatek dla Pauliny i swojej dziewczyny”.

W obecnych czasach wiele się mówi o agresji, niepożądanych, negatywnych zachowaniach młodych ludzi. Media nagłaśniają wszelkie akty przemocy – piętnując je. Jednakże tym samym  propaguje się nieakceptowane wzorce zachowania. Sporadycznie mówi się zaś o inicjatywach młodzieży wskazujących na tkwiące w nich dobro, umiejętności odczuwania empatii. Promowanie tych postaw dostarcza pożądanych społecznie wzorców. I właśnie uwrażliwianie na problemy drugiego człowieka, ukazywanie kruchości życia i zdrowia, stało się  inspiracją do podjęcia inicjatywy  zorganizowania przez społeczność Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży akcji pomocy dla Pauliny Sokół. W organizację działań związanych z przedsięwzięciem włączyła się cała szkoła, w szczególności zaś: uczniowie i nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi szkoły.  Dziś i jutro w szkole tej odbędą się loteria fantowa, kiermasz książek i zbiórka pieniędzy wśród całej społeczności szkolnej. Jutro, w Dni Kobiet, dodatkowo będzie także kącik słodkości, w którym będzie można kupić za symboliczna kwotę pyszne, własnoręcznie upieczone przez młodzież i rodziców uczniów, ciastko. Będzie też specjalne stoisko – kwiaciarnia, gdzie będzie można kupić „kwiatek  dla Pauliny i swojej dziewczyny”.  
- Każda z Pań w szkole – mamy taką nadzieję – zostanie obdarowana magicznym kwiatem, który nie więdnie. A magia jego polega na tym, że jest wykonany własnoręcznie przez uczniów, a  jego kupno to nie tylko podarunek dla „swojej dziewczyny” lecz w szczególności dla Pauliny – podają organizatorzy akcji.
Cały dochód ze sprzedaży tych kwiatków, podobnie jak ze sprzedaży ciastek, loterii, kiermaszu i zbiórki, a także z jutrzejszej wieczornej dyskoteki (wejściówka 1 zł) zostanie przeznaczony na pomoc Paulinie Sokół.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę