Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Student jest dziś w cenie...

Ponad czterdzieści uczelni wyższych niemal z całego kraju prezentuje się w III Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Senatorskiej w Łomży. Już po raz 11. szkoła zorganizowała „Giełdę pomysłów na życie”. W ciągu jednego dnia w tej jednej szkole maturzyści z Łomży mogą bezpośrednio od studentów i pracowników akademickich dowiedzieć co i gdzie warto studiować, oraz jakie warunki trzeba spełnić żeby na wybrane studia się dostać. - U nas w uczelni student jest bardzo ważną osobą – zachęcał do wybrania właśnie tej uczelni jeden z prelegentów pokrótce przedstawiający jej ofertę.

Grażyna Chodnicka dyrektor III LO w Łomży podkreśla, że impreza z roku na rok jest coraz większa.
- W ubiegłym roku było 38 uczelni w tym roku są już 43 stoiska. Uczelnie przyciąga nie tylko zapotrzebowanie na studentów, ale i coraz większy prestiż tej imprezy. Ci którzy raz się u nas wystawią zazwyczaj wracają w kolejnym roku – mówi dyrektor Chodnicka.
Na „Giełdzie” prezentują się uczelnie m.in. z Warszawy, Torunia, Gdyni, Siedlec, Pułtuska, Olsztyna, Białegostoku, Suwałk i Łomży. Są ich foldery, ulotki, gadżety, ale także specjalne dla uczniów klas drugich i trzecich szkół ponadgimnazjalnych prelekcje i wykłady. Profesor Romuald Kotowski z Polsko Japońskiej Wyższej Szkoły technik Komputerowych w Warszawie ma mówić o tym jak stać się niewidzialnym, a Marta Hryniewicka z Uniwersytetu w Białymstoku o słodkiej pokusie, czyli czekoladowej rozkoszy...
W tym roku wyjątkowo dużo jest uczelnianych stoisk, ale także „wycieczek” całych klas z łomżyńskich szkół. To jedyna taka okazja, aby w jednym miejscu, w Łomży móc poznać tak szeroką ofertę kształcenia akademickiego.
- Czas maturzysty jest bardzo cenny. To dobrze, ze ta impreza tak pięknie się rozrasta – mówiła Mirosława Kluczek, zastępca prezydenta Łomży ds. oświaty zwiedzając stoiska uczelni.  

W trakcie trwania „Giełdy”  (do godz. 15) dyżurują także doradcy zawodowi oraz przedstawiciele instytucji wspierających aktywizację młodzieży i bezrobotnych: Powiatowy Urząd Pracy, Mobilne Centrum Informacji Zawodowej oraz Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę