Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Młodzi artyści docenieni...

Główne zdjęcie
Jarosław Dworzański podczas wręczania stypendiów (fot. UMWP)

Siedmioro łomżan znalazło się wśród „Młodych Podlaskich Talentów” czyli stypendystów Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej na roku 2011. W sumie z rąk marszałka Jarosława Dworzańskiego odpowiednie zaświadczenia odebrało 45 osób. Teraz otrzymywać będą stypendia po 250 zł miesięczne.

Wśród docenionych przez marszałka są: Monika Dłużniewska (lat 13) uczennica Publicznego Gimnazjum nr.1 im. Noblistów Polskich w Łomży, Aleksandra Domalewska (lat 17) uczennica Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży, Dorota Godlewska (lat 18) uczennica IV klasy Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży, Alicja Kolasińska (lat 16), uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Łomży, Mateusz Krakowiecki (lat 10), uczeń klasy IV Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży, Aneta Anna Rudzka (lat 19), uczennica Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży i Weronika Skrodzka (lat 17) uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Łomży.

O stypendia marszałka w dziedzinie artystycznej ubiegało się 167 osób. Wnioski opiniowała siedmioosobowa komisja, w skład której wchodziło także dwóch przedstawicieli z Łomży. To Roman Borawski dyrektor MDK – DŚT i Jarosław Cholewicki dyrektor ROK-u. Komisja brała pod uwagę zasięg całego terytorium województwa,  różnorodność talentów, rozpiętość wiekową, warunki rozwoju talentu. Na podstawie opinii tej komisji Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał 45 uczniom uzdolnionym artystycznie stypendia.
- Kultura jest pod szczególną opieką Samorządu Województwa Podlaskiego, ponieważ jest to jedna z najbardziej znacznych pozycji w budżecie naszego samorządu. - mówił podczas specjalnej gali  marszałek Jarosław Dworzański.
- Postaramy się te stypendia powiększyć o sumę dodatkowych 100 tyś. zł, po to by zwiększyć o 50 proc. ilość stypendiów – dodawał Jacek Piorunek, odpowiedzialny m.in. za kulturę członek Zarządu Województwa.
Stypendia w dziedzinie twórczości artystycznej uczniom uzdolnionym artystycznie ustanowione zostały w 2005 roku. W pierwszych latach przyznawano po 30 stypendiów rocznie. Od zeszłego roku pula ta została zwiększona do 45.


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę