czwartek, 21 marca 2019 napisz DONOS@

Młodzi artyści docenieni...

Siedmioro łomżan znalazło się wśród „Młodych Podlaskich Talentów” czyli stypendystów Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej na roku 2011. W sumie z rąk marszałka Jarosława Dworzańskiego odpowiednie zaświadczenia odebrało 45 osób. Teraz otrzymywać będą stypendia po 250 zł miesięczne.

Jarosław Dworzański podczas wręczania stypendiów (fot. UMWP)
Jarosław Dworzański podczas wręczania stypendiów (fot. UMWP)

Wśród docenionych przez marszałka są: Monika Dłużniewska (lat 13) uczennica Publicznego Gimnazjum nr.1 im. Noblistów Polskich w Łomży, Aleksandra Domalewska (lat 17) uczennica Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży, Dorota Godlewska (lat 18) uczennica IV klasy Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży, Alicja Kolasińska (lat 16), uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Łomży, Mateusz Krakowiecki (lat 10), uczeń klasy IV Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży, Aneta Anna Rudzka (lat 19), uczennica Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży i Weronika Skrodzka (lat 17) uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Łomży.

O stypendia marszałka w dziedzinie artystycznej ubiegało się 167 osób. Wnioski opiniowała siedmioosobowa komisja, w skład której wchodziło także dwóch przedstawicieli z Łomży. To Roman Borawski dyrektor MDK – DŚT i Jarosław Cholewicki dyrektor ROK-u. Komisja brała pod uwagę zasięg całego terytorium województwa,  różnorodność talentów, rozpiętość wiekową, warunki rozwoju talentu. Na podstawie opinii tej komisji Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał 45 uczniom uzdolnionym artystycznie stypendia.
- Kultura jest pod szczególną opieką Samorządu Województwa Podlaskiego, ponieważ jest to jedna z najbardziej znacznych pozycji w budżecie naszego samorządu. - mówił podczas specjalnej gali  marszałek Jarosław Dworzański.
- Postaramy się te stypendia powiększyć o sumę dodatkowych 100 tyś. zł, po to by zwiększyć o 50 proc. ilość stypendiów – dodawał Jacek Piorunek, odpowiedzialny m.in. za kulturę członek Zarządu Województwa.
Stypendia w dziedzinie twórczości artystycznej uczniom uzdolnionym artystycznie ustanowione zostały w 2005 roku. W pierwszych latach przyznawano po 30 stypendiów rocznie. Od zeszłego roku pula ta została zwiększona do 45.


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę