Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Zambrów: koniec produkcji w Zamtexie

137 osób pracujących w zambrowskiej "bawełnie" po raz ostatni przyszło dziś do pracy. "To koniec funkcjonowania zakładu, który istniał w mieście ponad 50 lat" - mówi prezes spółki, Krzysztof Zaręba. "Zostałem tylko ja, ze względu na to, ze muszę pozałatwiać sprawy z Funduszem Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych" - wyjaśnia.

Część załogi - ok. 40-50 osób - na umowę-zlecenie zamierza od maja zatrudnić firma z Łodzi, która wydzierżawi od zakładu kilkadziesiąt krosien. Nazwa Zamtex także na razie pozostanie- spółka będzie zajmowała się dzierżawą maszyn i wynajmem powierzchni - hali produkcyjnych i opuszczonych przez pracowników administracji biur. "Tym musimy się zająć do czerwca, żeby uporządkować pewne swoje sprawy, bo wtedy jest badanie bilansu, rozliczenie firmy i zobaczymy, jakie działania podejmą akcjonariusze. Są 2 możliwości - albo likwidacja, albo trwanie i administrowanie majątkiem. Powoli można z tych dzierżaw próbować jakieś grosze spłacać co miesiąc do komornika, żeby zabezpieczał naszych wierzycieli" - tłumaczy Krzysztof Zaręba.

Największym właścicielem, posiadającym 52 procent udziałów Zamtexu jest Skarb Państwa. Dlatego też władze spółki zabiegały o pieniądze z budżetu na jej restrukturyzację, jednak otrzymały odpowiedź odmowną. Ogłoszenia jej upadłości odmówił także sąd argumentując to tym, że Zamtexu na to nie stać.

Pracownicy, którzy od kilku miesięcy nie otrzymywali wypłat, dopiero teraz mają teraz szansę na otrzymanie zaległych płac za 3 miesiące, skrócony okres wypowiedzenia i trzymiesięczne odprawy z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę