Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Minister nie dał na festiwale muzyczne w Łomży

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego finansowo nie wesprze w tym roku organizacji już 28. Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża, ani 7. Jesiennego Festiwalu Muzycznego „Sacrum et muscia”. Na uznanie w oczach ministra po raz kolejny zasłużył za to Teatr Lalki i Aktora w Łomży, który otrzyma pieniądze na Festiwal „Walizka” i na „interaktywny projekt edukacji estetycznej wyrównania szans”.

MKiDN rozstrzygnęło właśnie pierwszy nabór wniosków na dofinansowanie różnego rodzaju przedsięwzięć artystycznych w kraju. Wśród pozytywnie rozpatrzonych są tylko trzy łomżyńskie.
Pieniądze – 25 tys zł – otrzyma Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży na organizację XVIII Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej - Nowogród 2011. Przeszły także dwa wnioski złożone przez Teatr Lalki i Aktora w Łomży. Jeden z nich pn. „Poznajemy teatr - interaktywny projekt edukacji estetycznej wyrównania szans” zyskał 41,5 tys zł wsparcia, drugi to już tradycyjny – organizowany po raz 24. - Międzynarodowy Festiwal Teatralny WALIZKA. To przedsięwzięcie zostało docenione kwotą 50 tys zł.
Niestety uznania w oczach ministerstwa, a co za tym idzie także pieniędzy, nie znalazły Międzynarodowy XVIII Festiwal Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża 2011 – organizowany przez
Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży oraz VII Jesienny Festiwal Muzyczny „SACRUM ET MUSICA”, którego organizatorem jest Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę