Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Wojewoda się wycofuje? Siedziba ROJE w województwie podlaskim będzie w Łomży?

Wojewoda Podlaski wycofuje się z pomysłu ustanowienia siedziby Regionalnego Ośrodka Jakości Edukacji w Białymstoku. Jak mówił prezydent Mieczysława Czerniawskiego, który dziś rano spotkał się z Maciejem Żywno, godzi się on aby siedziba główna ROJE w województwie podlaskim była w Łomży, a w Białymstoku byłaby filia. O takim finale sprawy już we wtorek mówił nam Grzegorz Żurawski rzecznik prasowy Minister Edukacji Narodowej.

Regionalne Ośrodki Jakości Edukacji to placówki które zgodnie z założeniami MEN miałaby powstać w 16 województwach przy czym tam gdzie są Okręgowe Komisje Egzaminacyjne (8 w Polsce) one byłyby bazą „z włączonymi w ich struktury pracownikami kuratoriów oświaty(...)”.
To oznaczałoby, że ROJE w dwóch województwach – podlaskim i na Śląsku - siedziby główne miałoby nie w stolicy województwa, a odpowiednio w Łomży i Jaworznie. W poniedziałek Jolanta Gadek rzecznik prasowy wojewody poinformowała,że Wojewoda Podlaski Maciej Żywno zwrócił się do Katarzyny Hall, Ministra Edukacji Narodowej, z wnioskiem o ustanowienie siedziby Regionalnego Ośrodka Jakości Edukacji w Białymstoku.
Informacja o liście wojewody w Łomży wywołała prawdziwą burzę. Po doniesieniach prasowych o liście wojewody protestował poseł Lech Kołakowski, o wycofanie listu do wojewody apelowali radni Łomży... I jak się okazuje krzyk”  okazał się skuteczny. Przynajmniej tak by wynikało ze słów prezydenta Czerniawskiego. Mówił on, że „w razie wejścia w życie nowej ustawy o prawie oświatowym ROJE na pewno zostanie utworzone w Łomży, a jej filia w Białymstoku” i że jest to wspólne stanowisko zarówno Prezydenta Łomży jak i Wojewody Podlaskiego.

Na razie nie uzyskaliśmy komentarza wojewody do słów prezydenta.

zobacz: MEN: Siedziba główna ROJE w Łomży, a w Białymstoku może być filia


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę