Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

MEN: Siedziba główna ROJE w Łomży, a w Białymstoku może być filia

Zgodnie z opublikowanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej najnowszymi założeniami zmian w prawie oświatowym dotyczącym systemu oceniania jakości edukacji z 16 Regionalnych Ośrodków Jakości Edukacji, które mają zostać powołane „osiem z nich powstanie na bazie istniejących obecnie okręgowych komisji egzaminacyjnych z włączonymi w ich struktury pracownikami kuratoriów oświaty(...)”. - To oznacza, że ROJE w województwie podlaskim, podobnie jak na Śląsku, siedzibę główną miałoby nie w stolicy województwa, a odpowiednio w Łomży i Jaworznie – mówi Grzegorz Żurawski rzecznik prasowy Minister Edukacji Narodowej.

Grzegorz Żurawski przyznaje, że w Ministerstwie dało się już usłyszeć o sporze białostocko-łomżyńskim odnośnie siedziby przeszłego Regionalnego Ośrodka Jakości Edukacji w województwie podlaskim, choć jak twierdzi list Wojewody Podlaskiego w tej sprawie do MEN jeszcze nie dotarł.
- Wprowadzając reformę zależy nam aby system organizacji zewnętrznych egzaminów się nie zachwiał – mówi Żurawski. - Dlatego tam gdzie są dziś OKE (także w Łomży - dop.red.) planujemy z włączonymi w ich struktury pracownikami kuratoriów oświaty utworzyć ROJE. Ośrodki te będzie pełnić wiodącą rolę w przygotowywaniu i organizacji egzaminów zewnętrznych. Pozostałe ROJE powstaną na bazie kuratoriów oświaty.           

Rzecznik prasowy Minister Edukacji Narodowej Katarzyny Hall dodaje też, iż kierujący ROJEem Regionalni Inspektorzy Jakości Edukacji będą mieli zastępców odpowiedzialnych za organizację na terenie swojego województwa systemu egzaminów zewnętrznych oraz zastępców odpowiedzialnych za koordynowanie zadań nadzoru pedagogicznego.
- Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ta druga część znajdowała się w Białymstoku, ale siedziba główna byłaby w Łomży – mówi Grzegorz Żurawski.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę