Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 04 czerwca 2023 napisz DONOS@

Wielkiego ROJE(a) w Łomży nie będzie...

Ministerstwo Edukacji Narodowej wycofuje projekt ustawy o jakości edukacji!. To w nim zapisane była min. likwidacja kuratoriów oświaty i powołanie w Polsce siedmiu regionalnych ośrodków jakości edukacji (ROJE), które miały zająć się przeprowadzaniem egzaminów, oraz kontrolowaniem jakość pracy szkół. W jeden z tych ośrodków miała być przekształcona Okręgowa Komisja w Łomży. Łomżyński ROJE, zgodnie z pierwotnym planem MEN, swym zasięgiem objąć miał, poza województwami podlaskim i warmińsko-mazurskim, także województwo mazowieckie z Warszawą.

Podczas wczorajszej  debaty ZNP dotyczącej „konsolidacji administracji oświatowej” i zasobów oświaty publicznej – szansa czy zagrożenie? minister edukacji Katarzyna Hall poinformowała, że nie będzie oddzielnej ustawy o systemie oceniania jakości edukacji. Jak mówiła minister Katarzyna Hall, zmiana podyktowana jest sugestią Centrum Legislacyjnego Rządu oraz wnioskami z już przeprowadzonych konsultacji. Minister zapowiedziała także odejście od pomysłu powołania tylko siedmiu ośrodków jakości edukacji. Teraz instytucje ds. jakości edukacji mają powstać w każdym z 16 województw.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę