Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 21 lutego 2024 napisz DONOS@

Gimnazjum chce Księcia Janusza I za patrona

Publiczne Gimnazjum nr 8 w Łomży przestanie być bezimienne. Społeczność szkoły – czyli uczniowie a także rady Rodziców i Pedagogiczna - chcą aby gimnazjum przyjęło imię Księcia Mazowieckiego Janusza I. Odpowiedni wniosek jeszcze jesienią ubiegłego roku został skierowany do władz Łomży i prawdopodobnie podczas najbliższej sesji zajmie się nim Rada Miasta.


Książę Janusza I, (żył w latach 1346 – 1429) 15 czerwca 1418 roku nadał prawa miejskie Łomży, co stało się podstawą jej dynamicznego rozwoju. Jak czytamy we wniosku o nadanie jego imienia szkole „postać Janusza I jako patrona Publicznego Gimnazjum nr 8 w Łomży jest odpowiednia z wielu powodów: Służy rozwojowi wiedzy nt. księstwa i książąt mazowieckich – lokalnej ojczyzny i lokalnej dynastii panującej na tych terenach do 1526 roku. Przypomina o przynależności Łomży do Mazowsza. Jest związana ze szkoła poprzez fakt jej lokalizacji na osiedlu na którym nazwy wszystkich ulic nawiązują do czasów Księstwa Mazowieckiego. Jako postać neutralna politycznie nie wzbudza kontrowersji. (...) Ufamy, że autorytet i wzorzec osobowy księcia Janusza I pomogą wychować naszych gimnazjalistów na godnych obywateli i dobrych ludzi.”

240206081801.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę