Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

„Dziesiątka” na dyrektora jeszcze poczeka

Czworo kandydatów zgłosiło się do ogłoszonego przez ratusz konkursu na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży. Dziś specjalna komisja konkursowa do wyłonienia dyrektora szkoły rozpoczęła prace, ale nikt nie spodziewał się że zakończy je tak szybko i z takim efektem. Okazało się, że w ogłoszeniu konkursowym są błędy formalne i jedynym wyjściem z sytuacji jest unieważnienie konkursu.

Od roku Szkoła Podstawowa nr 10 w Łomży nie ma dyrektora. W styczniu 2010 roku w wyniku tzw. „wojny o basen” ówczesny prezydent Łomży Jerzy Brzeziński odwołał wieloletnią dyrektorkę Hankę Gałązkę. Jeszcze wiosną ratusz ogłosił konkurs na nowego dyrektora, ale z nieznanych przyczyn konkurs został unieważniony, a kolejnego stare władze miasta już nie organizowały przedłużając jedynie czasowe pełnienie obowiązków dyrektora Leszkowi Sobocińskiemu. Dopiero po wyborze nowego prezydenta ogłoszono nowy konkurs. Swoje oferty zgłosiły cztery osoby - Kandydatami na to stanowisko są: Leszek Sobociński, Maciej Roman Listowski, Andrzej Kiełczewski oraz Wiesława Łępicka – podawał jeszcze dziś rano Łukasz Czech z biura prasowego ratusza.

Po zebraniu się komisji konkursowej okazało się jednak że konkursu nie można rozstrzygnąć. Przy formułowaniu ogłoszenia Wydział Oświaty popełnił błąd formalny. Konkurs ogłaszano na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 8 kwietnia 2010 r. w sprawie regulaminu konkursu na stanowisko dyrektora publicznej szkoły lub publicznej placówki oraz trybu pracy komisji konkursowej, a zapisy w treści ogłoszenie były wzięte ze starego rozporządzenia. Ostatecznie konkurs unieważniono i „w najbliższym możliwym terminie” ma być ogłoszony nowy.  

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę