Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Trwa spór między grajewskim szpitalem i podlaskim oddziałem NFZ

Do ugody na wtorkowej (18.01) rozprawie nie doszło. Grajewski szpital jako jedyny w regionie walczy przed sądem z Narodowym Funduszem Zdrowia w związku z nadwykonaniami za 2009 rok. Większość podlaskich szpitali w ubiegłym roku zgodziła się na 20-30 procent wartości nadwykonań. Grajewski szpital walczy o zapłatę 1,4 mln złotych. Początkowo chciał o 400 tysięcy złotych więcej, ale po kontroli NFZ kwota ta zmniejszyła się – informuje zastępca dyrektora ds. lecznictwa, Sławomir Cymek. Dodaje, że mały budżet szpitala został jeszcze obciążony ponad trzystoma tysiącami złotych kary po ostatniej kontroli NFZ. Określa to mianem nieuczciwego działania Funduszu.

W sumie szpital w Grajewie zadłużony jest na 18 mln złotych. "Oczekiwania szpitala w Grajewie są naszym zdaniem zbyt wysokie" - mówi rzecznik Podlaskiego Oddziału NFZ, Adam Dębski. "Jesteśmy gotowi zapłacić tej placówce 20% ubiegłorocznych nadwykonań, czyli 360 tys. złotych, a szpital chce trzykrotnie więcej. Oznaczałoby to, że z jakiegoś powodu potraktowalibyśmy ten szpital znacznie lepiej niż inne placówki w naszym województwie, z którymi zawarliśmy ugody na poziomie 20-30 procent nadwykonań" - dodaje Dębski.

Wyrok w sprawie sporu między grajewskim szpitalem i podlaskim oddziałem NFZ powinniśmy poznać 1 lutego.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę