Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

„Ferie z IPN” w Łomży

Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Białymstoku zaprasza na „Ferie z IPN” - spotkania przeznaczone uczniów klas maturalnych, dotyczące historii najnowszej (1944–1989). Zajęcia będą przeprowadzone z wykorzystaniem tekstów źródłowych, prezentacji multimedialnych oraz filmów odbędą się także w Łomży. Ci którzy będą chcieli w nich uczestniczyć do piątku mają czas na zgłoszenie się.

Jak podaje Tomasz Danilecki  z białostockiego IPN uczestnicy zajęć będą pracować na kartach pracy odpowiadających arkuszowi maturalnemu na poziomie rozszerzonym. Dodatkowo otrzymają zestaw tekstów źródłowych z danego tematu.  Zajęcia w Łomży odbędą się w dniach 25 - 27 stycznia w Zespole Szkół Katolickich przy ulicy Sadowej 12. Informacje oraz zgłoszenia należy kierować do 21 stycznia na adres e-mail: krzysztof.jodczyk@ipn.gov.pl  lub telefonicznie 85 664 57 87.

PROGRAM ZAJĘĆ
Kultura niezależna w PRL.
Działalność twórców różnych dziedzin kultury w okresie PRL, wykorzystanie kultury i sztuki przez komunistów do celów propagandowych oraz powstanie niezależnych od władzy środowisk twórczych.

Kryzysy społeczne w PRL
„Polskie miesiące” w powojennej historii Polski. Tło historyczne, konsekwencje społeczne, polityczne i gospodarcze wydarzeń z 1956, 1968, 1970, 1976 i 1980 roku oraz ich wykorzystanie w propagandzie Polski Ludowej.

„Historia pewnego eksperymentu – gospodarka w PRL”
Główne założenia gospodarki socjalistycznej oraz wpływ ideologii na warunki ekonomiczne życia obywateli w okresie PRL.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę