Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 25 marca 2023 napisz DONOS@

Kolędnicy...

Dziewczęcy Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu z przedstawieniem „Z gwiazdą”, Zespół Młodzieżowy ze Zbójnej ze spektaklem „Herody” i Zespół Śpiewaczy z Wizny z „Kolędowanie z gwiazdą” będą reprezentowały powiat łomżyński podczas XXVI Wojewódzkich Spotkań Zespołów Kolędniczych, które w tym roku odbędą się w Hajnówce. Wszystkie trzy zespoły zdobyły pierwsze miejsce w kategorii zespołów kolędniczych podczas odbywającego się w sobotę w Regionalnym Ośrodku Kultury w Łomży Przeglądu Zespołów Kolędniczych i Jasełkowych. W kategorii zespołów jasełkowych jury pierwszego miejsca nie przyznało.

Celem Przeglądu Zespołów Kolędniczych i Jasełkowych, poza wytypowaniem do wojewódzkiej imprezy, była prezentacja tradycyjnych i współczesnych form teatru ludowego nawiązującego do okresu świąt Bożego Narodzenia. W sumie zgłosiło się 10 zespołów, które w sobotę prezentowały się łomżyńskiej publiczności i jury. To właśnie to gremium, na czele którego stanęła
Ewa Jakubaszek, kierownik Działu Teatralnego WOAK Białystok, a tworzyli je także specjalista ds. folkloru Teresa Pardo i  instruktor ROK Łomża Agnieszka Brzóska – Wieczorek, oceniało zespoły zwracając szczególną uwagę na poziom ogólny i artystyczny, wykorzystywane rekwizyty i przebrania oraz zgodność z tradycją. 
W kategorii zespołów jasełkowych jury postanowiło nie przyznawać pierwszej ani trzeciej  nagrody. Była tylko nagroda druga dla Gimnazjum w Nowogrodzie za „ Jasełka” i dwa wyróżnienia: Grupa teatralna ”Iskierki” ze Szkoły Podstawowej w Podgórzu i Grupa teatralna „Chochliki” ze Szkoły Podstawowej w Sławcu.
W kategorii zespołów kolędniczych pierwsze miejsce przyznano aż trzem spektaklom. Zdobyli je: Dziewczęcy Zespół Śpiewaczy z Nowogrodu, „Z gwiazdą”, Zespół Młodzieżowy ze Zbójnej, „Herody” i Zespół Śpiewaczy z Wizny, „Kolędowanie z gwiazdą”, które w nagrodę 30 stycznia w Hajnówce będą reprezentowały Łomżę podczas  XXVI Wojewódzkich Spotkań Zespołów Kolędniczych. W kategorii zespołów kolędniczych jury druga nagrodę przyznało Zespołowi Młodzieżowemu ze Zbójnej za spektakl „Z Gwiazdą”, a wyróżnienie Kolędnikom Misyjnym ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży.

(zdjęcia: ROK Łomża - Justyna Wawrzyniak)

210204100642.gif

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę