Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Papierniczy gigant inwestuje w Ostrołęce

Fińsko-szwedzki gigant papierniczy Stora Enso postanowił dokonać dużej inwestycji w swoich zakładach w Ostrołęce. Koncern poinformował o tym dzisiaj w Sztokholmie. Stora Enso zdecydował się zbudować za 285 milionów euro nową linię produkcyjną do wyrobu tektur falistych o wydajności 455 tysięcy ton rocznie. Urządzenie to ma ruszyć w pierwszym kwartale 2013 roku, zastępując obecnie pracujące i mające niemal sześciokrotnie mniejszą wydajność.

Zarząd koncernu twierdzi, że dzięki tej inwestycji zakłady w Ostrołęce staną się czołowym europejskim producentem tego wyrobu. Jednocześnie koncern podkreśla, że produkcja nadal opierać się będzie na wykorzystaniu surowców wtórnych i makulatury.

Stora Enso zatrudnia 27 tysięcy pracowników w wielu krajach świata w Europie posiada 20 zakładów produkujący tektury faliste.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę