Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Wystawa studniówkowa uczniów Liceum Plastycznego w Łomży

Wystawę prac uczniów klas maturalnych łomżyńskiego Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka otwarto w Galerii Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży. Prezentacja dorobku opuszczających mury szkoły absolwentów jest tradycją szkoły. Prace młodych artystów są przedstawiane na specjalnej wystawie już po raz piętnasty.

- Cieszę się, że mamy tę wystawę w naszej galerii, bo jest ona nietypowa dla profilu naszej działalności - podkreśla Karolina Skłodowska, kierownik Galerii Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego. - Jest to swoisty przegląd postaw, różnych technik malarskich. Młodzi twórcy opracowują zwykle tradycyjne tematy – portret, martwą naturę, pejzaż, pracując w równie tradycyjnych technikach, jak rysunek czy rzeźba. Tutaj mamy reprezentację tego wszystkiego. Zanim czwartoklasiści pójdą własną drogą mogą pochwalić się swymi osiągnięciami.
- Pracować z taką młodzieżą to jest wielka przyjemność i wspaniałe doświadczenie – dodaje nauczycielka Liceum Plastycznego, zarazem znana malarka Teresa Adamowska.
Nietrudno zauważyć, że uczniowie Liceum Plastycznego wciąż poszukują: nowych środków wyrazu, źródeł inspiracji, technik czy własnego stylu. Ich prace w większości są już bardzo dojrzałe, pełne indywidualnych cech, czy, zwykle świadomych, nawiązań do klasyki.
- Za kilka miesięcy autorzy tych prac otrzymają dyplomy, miesiąc później świadectwo dojrzałości – mówi Lidia Radziwanowicz, dyrektor Liceum Plastycznego im. Wojciecha Kossaka w Łomży. - Wyruszą wtedy w Polskę, nawet w świat. Ale ta  pierwsza wystawa będzie wpisana w ich życiorys artystyczny. Uczniowie Liceum Plastycznego są najlepszą promocją Łomży. Żaden katalog, folder czy audycja nie zastąpi takiej promocji sztuką. Wszyscy jesteśmy dzisiaj świadkami narodzin nowych talentów i promocji tego miasta. Talenty nie rodzą się tylko w wielkich miastach czy aglomeracjach – talenty rodzą się także w takich niewielkich miejscowościach jak Łomża, czy w małych wioskach regionu. Cieszę się, że mam przyjemność kierowania taką szkołą, że z tymi młodymi, utalentowanymi  ludźmi pracuje tak wspaniała kadra, z której też jestem bardzo dumna. Myślę, że wszyscy doceniamy ich pracę – podsumowuje pani dyrektor.
Miłej atmosfery panującej na wernisażu nie była nawet w stanie zepsuć informacja, że maturzystów czeka nazajutrz zaliczenie z matematyki. Tego dnia sztuka była zdecydowanie na pierwszym planie…

Wojciech Chamryk
Fot. Elżbieta Piasecka Chamryk

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę