Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

Co trzeci oblał próbną maturę z matematyki

Z niemal 1,5 tysiąca łomżyńskich przyszłorocznych maturzystów, którzy w listopadzie przystąpili do próbnego egzaminu maturalnego z matematyki zdało go niespełna tysiąc. Na terenie OKE w Łomży 63,8% piszących próbny egzamin maturalny z matematyki osiągnęło, zaliczający maturę wynik co najmniej 30% punktów. Na egzaminie próbnym przeprowadzonym w 2009 roku odsetek sukcesów wyniósł 74,1%.

Już po raz drugi szkoły maturalne mogły skorzystać z propozycji Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży i wziąć udział w próbnym egzaminie maturalnym z matematyki.
Egzamin był dobrowolny, zarówno dla szkoły jak i uczniów. W dniu 3 listopada 2010 roku zorganizowano go w 365 placówkach, tj. 65% szkół ponadgimnazjalnych, w których przeprowadzono egzamin maturalny w maju 2010 roku.

Jak ocenia OKE wyniki uzyskane przez przystępujących do próbnego egzaminu maturalnego z matematyki nie zadowalają – średni wynik uzyskany na egzaminie nie przekracza 50%. Statystyczny uczeń liceum ogólnokształcącego uzyskał około połowy punktów możliwych do zdobycia. Uczniowie techników uzyskali 29% punktów możliwych do zdobycia na próbnym egzaminie maturalnym z matematyki.

W Łomży do próbnej matury przystąpiło 1 453 uczniów, a w powiecie łomżyńskim 70. 
W Łomży zaliczyło ją 998 przyszłych maturzystów czyli 68,7% zdających. To najsłabiej z dużych miasta województwa podlaskiego. W Białymstoku współczynnik ten wyniósł 71,3%, a w Suwałkach 72,3%. Najgorzej próbna matura poszła w powiecie łomżyńskim. Zaliczyło ją tylko 7 zdających czyli raptem 10%.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę