Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Gwiazdkowe rozmaitości w Regionalnym Ośrodku Kultury

W sobotę Regionalny Ośrodek Kultury rozbrzmiewał dźwiękami piosenek świątecznych, wykonywanych przez uczestników Konkursu Piosenki „Gwiazdkowe nutki”. Drugą atrakcją tego dnia były Mikołajkowe Targi Artystyczne, podczas których można było podziwiać oraz kupić wyroby twórców ludowych i artystów amatorów. - To pierwsza edycja Konkursu Piosenki Świątecznej - mówi Izabela Cierpikowska z ROK. - Ale Targi Artystyczne organizujemy średnio trzy razy do roku. Jest to cykliczna impreza, promująca amatorską twórczość artystyczną naszego regionu, chociaż zdarzają się osoby spoza Łomży – z Warszawy, ze Szczytna. Chcą pokazać swoją twórczość i my im to umożliwiamy.

Inicjatorką Konkurs Piosenki Świątecznej była Agnieszka Żemek.
- Stąd taka tematyka? Bo w tym okresie nie można śpiewać kolęd – mówi Żemek. - Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo jak na pierwszą edycję zapisało się bardzo dużo osób. 
Jury konkursu, obradujące w składzie: Kazimierz Pawczyński, Justyna Wawrzyniak, Alicja Pyczot przyznało aż osiem nagród i pięć wyróżnień. Młodzi wokaliści zaprezentowali przeboje o tematyce świątecznej, jak na przykład: „White Christmas”, „Pada śnieg”, „Jest taki dzień” czy „Na całej połaci śnieg”.
W czasie, gdy uczestnicy konkursu walczyli o nagrody, bawiąc się przy tym doskonale, trwały Mikołajkowe Targi Artystyczne. Dominowały wyroby związane ze świętami Bożego Narodzenia. Wiele wystawionych przedmiotów zachwycało pomysłowością, precyzją i kunsztem wykonania. Byli też jednak tacy twórcy, którzy  zaprezentowali prace nie związane z akcentami świątecznymi, ale równie ciekawe: rzeźby, zakładki do książek, makatki, patchworki. Wielu zwiedzających zatrzymywało się na przykład przy stoisku państwa Marianny i Józefa Teśluków, podziwiając kolorowe rzeźby ptaków.
- Zanim zacząłem się tym zajmować, spędzałem czas wolny nad wodą, z wędką - mówi rzeźbiarz Józef Teśluk z Łomży. Podglądałem przyrodę, ptaki przychodziły do mnie nieraz pod rękę. Od lat jestem już na emeryturze, więc zacząłem rzeźbić po to, żeby mieć zajęcie. Minęło już ponad cztery lata, mam wzięcie, są różne wystawy, moje rzeźby ptaków znajdują się w Muzeum Przyrody w Drozdowie.
Typowo świątecznymi akcentami są zaś prace pani Teśluk: wykonane szydełkiem aniołki, gwiazdki i dzwonki.

Wojciech Chamryk
Współpraca i zdjęcia: Elżbieta Piasecka Chamryk

Wyniki Konkursu Piosenki Świątecznej „Gwiazdkowe nutki”
Kategoria dziecięca:
I miejsce: Franciszek Przybylski
II miejsce: Wiktoria Perzanowska
III Miejsce: Zofia Borkowska
Wyróżnienia:
Marta Obiedzińska
Aleksandra Wawrzyniak
Gabriela Wawrzyniak

Kategoria młodzieżowa:
I miejsce: Anna Baczewska
II miejsce: Aleksandra Ejsmont
Anita Czarnecka
III miejsce: Magdalena Cwalina
Kinga Sokół
Wyróżnienia:
Angelika Gosk
Natalia Pupek

200829104429.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto: Aleksandra Ejsmont
Foto: Aleksandra Wawrzyniak
Foto: Anita Czarnecka
Foto: Anna Baczewska
Foto: Franek Przybylski
Foto: Kinga Sokol
Foto: Magdalena Cwalina
Foto: Wiktoria Perzanowska
Foto: Zosia Borkowska

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę