Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 14 czerwca 2021 napisz DONOS@

Słoneczne wspomnienia z Gdańska

Pełne słońca i jasnych barw prace młodych artystów z pracowni plastycznej MDK – DŚT, uczestników warsztatów plastycznych w Gdańsku, można oglądać na wystawie poplenerowej w Galerii Bonar. W istniejącej od 19 lat, prowadzonej przez instruktora Annę Bureś, pracowni kolejne pokolenia utalentowane plastycznie dzieci i młodzieży z Łomży rozwijają swe zainteresowania.

- Z radością otwieram takie wystawy prac młodych artystów - mówił Roman Borawski, dyrektor MDK – DŚT. - Świadczy to bowiem o tym, że rodzą się nam kolejne talenty, utrzymują się, mimo trudów, na fali i efekty tego możemy oglądać. Cieszę się że po raz kolejny udało nam się zorganizować plener w tak atrakcyjnym miejscu, jakim jest Gdańsk – dodawał Borawski. Wakacyjne wyjazdy na plenery są  dla młodzieży doskonałą okazją nie tylko do pracy twórczej, ale i zwiedzania, czy po prostu odpoczynku po całym roku nauki.
- Oprócz zwiedzania i malowania mieliśmy też czas na integrowanie się. Zazwyczaj miało to miejsce wieczorem, wówczas młodzież mogła się kreować, co do wizerunku, wizażu, powstawały jakieś formy taneczne czy wspaniały kabaret, pod tytułem „309” - mówi Anna Bureś.
Pracy twórczej sprzyjało to, że w Gdańsku  zachowało się wiele zabytków pochodzących z różnych epok oraz fakt zamieszkania uczestników pleneru w samym centrum Starego Miasta.
- Spacery po Gdańsku zapisały się na pewno w naszej pamięci, bo ocieraliśmy się o jego historię, zabytki, kulturę. Mam wrażenie, że czerpaliśmy garściami z tego ogromu wrażeń. To wszystko, co powstało w Gdańsku, czyli kilkadziesiąt prac przywieźliśmy ze sobą. Mam nadzieję, że przybliżą troszeczkę ten klimat, atmosferę, jaka tam panowała - opowiada Anna Bureś.
Sądząc z prac prezentowanych w Galerii Bonar wyjazd był dla jego uczestników bardzo inspirujący. Także lekcja muzealna w Dziale Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego, koncert organowy w Katedrze Oliwskiej, wystawa rzeźb z piasku na plaży i wiele innych atrakcji na pewno długo pozostaną w ich pamięci.

Wojciech Chamryk
Fot. Elżbieta Piasecka Chamryk

Foto:
Foto: Roman Borawski i Anna Bureś
Foto: Uczestnicy warsztatów Gdańsk 2010
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę