Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

PAIiIZ pomaga podlaskim przedsiębiorcom promować się w Europie

Ma zachęcić do inwestowania, zwiększyć zainteresowanie ofertą gospodarczą oraz pomóc w eksporcie produktów. Podlascy przedsiębiorcy poznawali dziś (9.11) założenia programu promocji gospodarczej Polski Wschodniej. Program jest od roku realizowany z unijnych pieniędzy przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Agencja zajmuje się m.in. pozyskiwaniem inwestorów zagranicznych, a program promocji gospodarczej Polski Wschodniej jest jednym z elementów jej działań.

Dzięki udziałowi w programie przedsiębiorcy mogą wziąć udział w targach czy wystawach międzynarodowych. Tam nawiązują kontakty z potencjalnymi inwestorami. "Dlatego nasza agencja jest swego rodzaju platformą umożliwiającą nawiązanie różnych form współpracy" - tłumaczy Bożena Czaja z zarządu Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Wśród podlaskich firm, największe zainteresowanie programem i udziałem w targach wykazują przedsiębiorstwa z branży spożywczej i informatycznej. Jak dodaje Bożena Czaja - zainteresowanie zgłaszają również firmy z rozwijającego się w Polsce wschodniej sektora BPO (Business Process Offshoring). Firmy te zajmują się szeroko pojętymi usługami dla sektora biznesowego, np. usługami finansowo księgowymi, czy call center.

Oprócz podlaskiego program dotyczy czterech innych województw: warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Na realizację programu przeznaczono 86 milionów złotych. Zostaną wydane do 2015 roku.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę