Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 marca 2023 napisz DONOS@

Z Łomży w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej

Główne zdjęcie
Laureaci II edycji Olimpiady z nauczycielami i władzami WSL

620 uczniów ze 100 szkół z całej Polski zakwalifikowało się do etapu okręgowego III Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Są wśród nich cztery osoby z Łomży. Damian Rogiński, Piotr Ulążka, Tomasz Ustaszewski i Patryk Zabielski to nasi szczęśliwcy, którzy w grudniu zawalczą o miejsca w finale III Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

W etapie szkolnym Olimpiady startowało 4673 uczniów ze 175 szkół. Musieli wykazać się znajomością aspektów zaopatrzenia, magazynowania, dystrybucji i systemów informatycznych. W teście pojawiły się również pytania o regułę optimum Pareto, amortyzację, zasadę kolejności wydawania z magazynu FEFO zmniejszającą ryzyko oraz definicję magazynu przelotowego.
W I etapie olimpiady 23 osoby reprezentowały Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży. Wymaganą do awansu liczbę punktów uzyskało tylko czterech uczniów. W etapie okręgowym będą musieli odpowiedzieć na dwadzieścia pytań z szeroko pojętej logistyki. Egzamin odbędzie się również w formie testowej, ale tym razem będzie to test wielokrotnego wyboru. Do tego, uczniowie nie będą go rozwiązywać w rodzimych szkołach, ale w placówkach wyznaczonych przez organizatora do przeprowadzenia okręgowego etapu.
Najlepsi uczniowie zakwalifikują się do finału, który odbędzie się 18 marca w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki, organizatora olimpiady.
Na laureatów olimpiady czekają nie tylko wartościowe nagrody rzeczowe, ale także zwolnienie z pisemnej części egzaminu z przygotowania zawodowego w zawodach technik logistyk i technik spedytor oraz bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki. W konkursie wyróżniona zostanie również najlepsza szkoła.
Organizatorem olimpiady jest Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. Patronat Honorowy nad konkursem objęło Ministerstwo Infrastruktury.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę