Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Ścieżka edukacyjna w Drozdowie przystosowana dla niepełnosprawnych

Budowa trwała kilka miesięcy i kosztowała 370 tys. złotych. "Ostoja Drozdowska" została już oficjalnie oddana do użytku. "To pierwsza taka ścieżka edukacyjna, na której nawet osoba głucha i niewidoma może poznać przyrodę"- stwierdził prezes Towarzystwa Pomocy Głucho-niewidomym, Grzegorz Kozłowski.

Osoby niedowidzące nie tylko mogą dotknąć tu ponad 100-letnich drzew wsuwając rękę ponad barierką, ale także przeczytać opisy sporządzone pismem brajla i odczytać reliefy obrazujące kształt i strukturę elementów przyrodniczych "Ostoi". "Pomoce dla niepełnosprawnych są atrakcyjne także dla dzieci odwiedzających ścieżkę" - zauważa pracująca w Muzeum Przyrody Barbara Turowska - "a zdarza się, że i osoby dorosłe w ten sposób, poprzez dotyk, próbują zobaczyć więcej niż tylko wzrokiem".

Szczególnym powodzeniem, nie tylko u najmłodszych odwiedzających Drozdowo, cieszy się tablica z nagranymi głosami ptaków, a Muzeum Przyrody dysponuje także przewodnikami z audiodeskrypcją, które prowadzą odwiedzających przez całą ścieżkę.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę