Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Łomża: zamiast świętować, uczą się jak ratować ludzkie życie

Kilkudziesięciu nauczycieli z łomżyńskich szkół uczy się jak udzielać pierwszej pomocy. Szkolenie prowadzą instruktorzy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach programu "Ratujemy i uczymy Ratować".

"Nauczyciele zdobytą wiedzę i umiejętności będą przekazywali swoim uczniom" - mówi Anna Sroka z Fundacji WOŚP. "Na szkoleniach dostają materiały dydaktyczne, fantomy, podręczniki, płyty" - dodaje.

Każde szkolenie rozpoczyna się zajęciami teoretycznymi, ale najwięcej czasu zajmuje praktyka. Chodzi o to, żeby jak najprościej wytłumaczyć, ale przede wszystkim pokazać, jak udzielać pomocy. To później ułatwia przekazanie wiedzy dzieciom - mówią instruktorzy.

Od 2006 roku Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przeszkoliła nauczycieli z prawie 11 tysięcy szkół. Programem w całej Polsce objętych jest ponad milion dzieci.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę