Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

EUROPA DONNA ratuje kobiety od 10 lat

Przez 10 lat swojej działalności łomżyńskie Stowarzyszenie EUROPA DONNA uratowało co najmniej kilkaset kobiet - twierdzi jego szefowa Agata Gołaszewska. Dzięki Ruchowi Kobiet Do Walki Z Rakiem Piersi z bezpłatnych badań mammograficznych mogło skorzystać około 3 tys. pań - u co trzeciej z nich stwierdzono zmiany w piersiach.

"Prelekcje, pogadanki, spotkania z lekarzami, młodzieżą, kobietami z rożnych środowisk, wydawanie ulotek, broszur, bezpłatne, profilaktyczne badania - to przyniosło ogromny skutek" - mówi Agata Gołaszewska. "Według mnie świadomość kobiet nie wzrosła o 100, a o 1000%" - dodaje.

Stowarzyszenie pomaga przede wszystkim tym kobietom, których nie obejmuje program ministerialny - tłumaczy Agata Gołaszewska.

"Program ten obejmuje kobiety w wieku 50-69 lat. Lekarze zalecają mammografię już od 40. roku życia" - wyjaśnia. "Kobiety po 40. nie muszą umierać" - przekonuje.

Także podczas gali jubileuszowej kolejna grupa pań odebrała skierowania na bezpłatną mammografię. Stowarzyszenie EUROPA DONNA nadal szuka sponsorów, którzy sfinansują zakontraktowanie kolejnych profilaktycznych badań.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę