Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Kolejny „Soundtrack” za nami

Główne zdjęcie
Michał Haratym

Bezapelacyjnym zwycięzcą V Ogólnopolskiego Festiwalu Anglojęzycznej Piosenki Filmowej i Musicalowej „Soundtrack” został Michał Haratym z Lublina. Student Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Katowicach może powiedzieć „cierpliwość popłaca”. Brał już bowiem udział w pierwszej edycji festiwalu, wtedy jednak bez powodzenia. Tym razem nie mógł już narzekać na brak szczęścia, bo poza I miejscem i nagrodą główną w wysokości 700 PLN zdobył też, ex equo z Joanną Czarkowską, nagrodę za poprawność językową.

Organizatorzy i członkowie jury zgodnie podkreślali bardzo wysoki poziom oraz przygotowanie zakwalifikowanej do konkursu jedenastki młodych wokalistów. Dlatego jury  obradujące w składzie: Grażyna Łobaszewska - przewodnicząca, Ewa Ciborowska oraz Mirosław Dziewa, miało bardzo trudne zadanie. Ostatecznie nagrodzono aż  sześcioro młodych ludzi. Wyróżnienia otrzymali: Małgorzata Bigaj z Katowic oraz doskonale znany łomżyńskiej publiczności wychowanek zespołu Studio Piosenki PopArt, Łukasz Lipski. Zaśpiewał on, z akompaniamentem swego brata Pawła, standard Raya Charlesa – „Hallelujah I Love Her So”.  Główne nagrody podzielono w sposób następujący: IV – rzeczową - mikrofon, za muzykalność, otrzymała Malwina Kalińska (Żagań); III - w wysokości 300 PLN, Małgorzata Nakonieczna (Kielce); II - wynoszącą 500 PLN, wspomniana już wcześniej Joanna Czarkowska (Tłuszcz). Jednak w sobotnie popołudnie bezkonkurencyjny był Michał Haratym i to on otrzymał I nagrodę. Zwycięzca zaczynał od śpiewu klasycznego, jednak obecnie  znacznie bardziej pociągają go takie gatunki muzyczne jak  funky, r&b i soul. Podkreśla, że wszystko jeszcze przed nim, jednak, jeśli jego kariera będzie się rozwijać w takim tempie, jak dotychczas, to Stanisław Sojka, Mietek Szcześniak i Marek Bałata zyskają godnego konkurenta. Po ogłoszeniu wyników laureaci konkursu zaprezentowali piosenki, które dały im zwycięstwo. Zabrzmiały, między innymi, takie przeboje jak „Open My Heart”, „Show Must Go On”, „Softly As In A Morning Sunrise” czy „Son Of The Preacher Man”. Pomiędzy występami laureatów swe umiejętności prezentował zespół Studio Wokalne eMDeK, prowadzony przez siłę sprawczą festiwalu, Magdę Sinoff. Dziewczęta równie dobrze poradziły sobie z klasyką („Życzenie” Chopina), jak z dyskotekowym przebojem z końca  lat siedemdziesiątych XX wieku („We Are Family” Sister Sledge).

Wojciech Chamryk
Fot. Elżbieta Piasecka Chamryk


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę