Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

60 lat łomżyńskiej „Wety”

- Ta szkoła, to historia wpisana w życie miasta, regionu i kraju – mówiła Albina Galik-Chojak, dyrektor Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży, witając w sobotę w murach szkoły niemal 200 absolwentów. Okazją do spotkania był przypadający w tym roku jubileusz 60.lecia istnienia łomżyńskiej „Wety”, oraz III Zjazd Absolwentów.

Historia łomżyńskiej Wety rozpoczęła się w 1950 roku. Wówczas rozpoczęło działalności 2-letnie Liceum Weterynaryjne II stopnia w Łomży. Trzy lata później liceum przemianowano w technikum, w którym nauka trwała już cztery lata. Od tamtej pory szkoła wypuściła ponad 5,5 tysiąca absolwentów, przy czym ponad 3 tys. spośród nich to technicy weterynarii.
- Trwały ślad pokoleń absolwentów, ich dokonania, obecny status naukowy, społeczny, polityczny i osobisty to duma szkoły, to jej autorytet i prestiż – mówiła dyrektor Albina Galik-Chojak do zebranych w sali gimnastycznej szkoły absolwentów i przybyłych na uroczystość gości. Kilku z nich m.in. wicewojewoda Wojciech Dzierzgowski, prezydent Jerzy Brzeziński, profesorowie Mirosław Kleczkowski, Włodzimierz Kluciński i Marian Binek oraz dr Wiesław Blaszko, dr Marian Czerski i Józef Mioduszewski otrzymali specjalne statuetki „Przyjaciela Szkoły”.

Jednym z elementów uroczystości jubileuszowych było także odsłonięcie specjalnej tablicy upamiętniającej już trzecie spotkanie absolwentów. Zawisła ona na pierwszym piętrze obok portretu patrona szkoły Ludwika Bojanusa i dwóch tablic upamiętniających wcześniejsze zjazdy absolwentów Wety. Pierwszy był w 1976 roku, a drugi pięć lat temu.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę