Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 czerwca 2024 napisz DONOS@
tekst sponsorowany

Akademia zdrowego stylu nauki języków obcych BRITISH ACADEMY

Drodzy Rodzice, Wrzesień, to czas wyboru sposobu i miejsca nauki języków obcych dla Państwa Pociech. Konsekwencją tych decyzji będzie jakość przyszłego rozwoju intelektualnego Państwa dzieci. Metodycy British Academy zdają sobie doskonale sprawę z tego, jak ważne jest przekonanie i zachęcenie dzieci i młodzieży do pracy nad własnym rozwojem, a w szczególności do interaktywnej pracy z językiem obcym.

Nasi metodycy zwracają szczególną uwagę na sposób nauczania i przyswajania języka obcego przez dzieci.
Naukę  języka obcego powinno zacząć się jak najwcześniej, najlepiej jako małe dziecko. Powodów jest wiele, ale najważniejszymi z nich są: plastyczność organów mowy, spontaniczność oraz brak lęku przed mówieniem.
Osoby zaczynające naukę języka obcego w okresie późniejszym nie są oczywiście na przegranej pozycji, ponieważ w opanowaniu języka obcego decydujące znaczenie ma nie wiek, a zaangażowanie, wewnętrzna motywacja, wytrwałość, systematyczność oraz samodzielność przejawiająca się m. in. w indywidualnej pracy nad językiem. Mimo to zachęcamy do jak najwcześniejszego rozpoczęcia przygody z nauką języka obcego. Dzieci uczą się języków spontanicznie, naturalnie, dokładnie tak jak języka ojczystego pod warunkiem, że zostaną w danym języku „zanurzone” tzn. maksymalnie nim otoczone- efekt- jakość kompetencji językowej oraz realizacja fonetyczna taka jak w przypadku języka ojczystego. Robi wrażenie nieprawdaż?


Dlaczego nauka języków obcych to absolutna konieczność?

Dla dorosłych znajomość języka obcego to nie tylko zaistnienie podczas prywatnych i zawodowych kontaktów z cudzoziemcami. To nie tylko możliwość rozumienia obcojęzycznych filmów, piosenek, tekstów w prasie, Internecie czy nawet dzieł literackich. To wyjątkowa szansa na awans intelektualny, społeczny i zawodowy. Nauka języka to także znakomity trening pamięci i charakteru. Wymaga cierpliwości, systematyczności i wysiłku. Nauka języka to w szczególności jednak wielka przyjemność i satysfakcja. Angielski, niemiecki czy włoski to fascynująca i pouczająca podróż pozwalająca nabrać dystansu do rodzimych wartości. Uczy tolerancji na obcą kulturę, kształtuje wrażliwość, odmienny sposób myślenia, pozwala głębiej spojrzeć we własną historię, język i zwyczaje.
Wydawać by się mogło, że przytoczone argumenty są oczywiste. Badając jednak statystyki i czerpiąc z własnych doświadczeń pedagogicznych wciąż poszukujemy dodatkowych bodźców, by zachęcić dzieci i młodzież do tego, co dla dorosłych oczywiste. Tak zrodził się BRITISH ACADEMY SWIMMING CLUB. Idea promująca naukę języków obcych w korelacji z aktywnym spędzaniem czasu.
Będąc uczniem British Academy możesz wstąpić do programu SWIMMING CLUB, korzystać bezpłatnie z basenu, relaksować się przed kolejna porcją wiedzy serwowaną podczas zajęć przez lektorów BRITISH ACADEMY. Swimming Club jest nagrodą dla chcących i wytrwałych, a tacy są właśnie nasi uczniowie.

BRITISH ACADEMY TEAM
pozdrawia wszystkich miłośników języków obcych


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę