Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 02 czerwca 2023 napisz DONOS@

Konie w Galerii N.

Główne zdjęcie
Ryszard Matuszewski, kierownik Galerii N i Grzegorz Przyjemski

„Konie” Grzegorza Przyjemskiego można oglądać w łomżyńskiej Galerii N. Autor na swoją pierwszą wystawę wybrał szkice, rysunki i obrazy olejne z różnych lat, dobierając je tak, by dały zwiedzającym pełny przegląd tego, czym się zajmuje. Konie u Grzegorza Przyjemskiego są bowiem praktycznie wszędzie – w krajobrazie, na portrecie, czy w scenach rodzajowych.

- Bezpośrednią inspiracją jest dla mnie stare, jeszcze XIX wieczne malarstwo, szczególnie Juliusza Kossaka – mówi Grzegorz Przyjemski. - Zawsze chciałem doścignąć mistrza, nie wiem, czy mi się to udaje. Ale mam też trochę inne spojrzenie na konie i chciałem je tu dzisiaj pokazać – nie tylko takie klasyczne, akademickie podejście, ale bardziej naturalistyczne. Ostatnio bardzo dobrze czuję się w malarstwie, w technice olejnej. Farby olejne dają mi nieograniczone możliwości, pełnię barw.

Na pierwszy po przerwie wakacyjnej wernisaż, przygotowany już tradycyjnie przez Klub Garnizonowy i Regionalny Ośrodek Kultury przybyło wielu miłośników malarstwa.  Dodatkową atrakcją wtorkowej imprezy był recital wokalny  Agnieszki Żemek oraz występ młodej pianistki, córki Grzegorza Przyjemskiego, Pauliny.

Wystawę można oglądać w Galerii N, mieszczącej się w Klubie Garnizonowym, do połowy października.

Wojciech Chamryk
Fot. Elżbieta Piasecka Chamryk


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę