Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Budowa drogi Białystok-Jeżewo zacznie się jeszcze tej jesieni

Rozpoczęcie budowy pierwszego fragmentu drogi ekspresowej w naszym regionie coraz bliżej. Białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad otrzymał właśnie ostateczne uzgodnienie środowiskowe dotyczące rozbudowy drogi na odcinku Białystok - Jeżewo.

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w swoim uzgodnieniu zobowiązuje inwestora do zastosowania kilku rozwiązań minimalizujących uciążliwość drogi dla środowiska. Generalnie nie są to zalecenia zbyt restrykcyjne - mówi dyrektor RDOŚ w Białymstoku, Lech Magrel. "Chodzi o przejścia dla zwierząt, lokalizację separatorów wód deszczowych, dokładne nasadzenia zieleni i umieszczenie ekranów akustycznych do ochrony przed hałasem. Nie wymagamy nie wiadomo czego, i wtedy, kiedy to nie jest potrzebne" - podkreśla.

Uzgodnienie RDOŚ jest ostateczne. To oznacza, że inwestor ma już komplet dokumentów, by wystąpić o pozwolenie na budowę - mówi rzecznik białostockiego oddziału GDDKiA, Rafał Malinowski. "Weszliśmy w ostatnią fazę przygotowań. Wszystko wskazuje na to, że pozwolenie otrzymamy na przełomie września i października, a wtedy, zgodnie z naszym planem, budowa rozpocznie się jesienią tego roku" - tłumaczy.

Droga Białystok-Jeżewo będzie drogą ekspresową. W ciągu niespełna trzech lat powstaną na niej po dwa pasy ruchu w każdą stronę, z pasem rozdzielającym i pasami awaryjnymi. Zostanie wybudowany nowy most na rzece Narew oraz cztery węzły drogowe. Maksymalna dopuszczalna prędkość na tej drodze ma wynosić 110 km/h. Budowa będzie kosztowała 675 milionów złotych i ma być ukończona latem 2012 roku.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę