Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 20 czerwca 2024 napisz DONOS@

Dyplom zawodowy nie dla każdego

Tylko niespełna 60% absolwentów techników z województwa podlaskiego którzy zdawali w tym roku egzamin zawodowy otrzyma z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej dyplomy potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Reszta absolwentów organizowanych przez OKE egzaminów nie zdała.

W tym roku do egzaminów zawodowych na terenie województwa przystąpiło ponad 8 tysięcy absolwentów Zasadniczych Szkół Zawodowych, Techników i Szkół Policealnych. Ponad ¾ z nich chciało mieć dyplom technika. Niestety okazuje się, że dla niemal 42% zdających przygotowany przez OKE sprawdzian okazał się za trudny.
W najpopularniejszym z zawodów – technik rolnik - z blisko 800 absolwentów zdających egzamin dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe otrzyma tylko 374. Nieco lepiej poszło zdającym egzamin w drugim co do popularności zawodzie technik informatyk. Dyplom otrzyma 303 z 588 zdających ten egzamin. Podobnie wygląda zdawalność w zawodach technik mechanik (z 538 zdało 310) i technik ekonomista  (z 515 zdało 281).

Lepiej z egzaminami zawodowymi poradzili sobie absolwenci zawodówek. Tu jak podaje OKE zdawalność wyniosła nieco ponad 70%.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę