Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@
źródło: radio.bialystok.pl

Łomża: zarząd i związki chcą komunalizacji PKS

Łomżyński PKS chce być skomunalizowany przez samorząd wojewódzki. "Taka jest zgodna opinia zarządu spółki i działających w niej trzech związków zawodowych" - poinformował prezes Adam Wykowski.

W łomżyńskiej firmie ze zdziwieniem przyjęto opinie zarządu województwa, że tylko dwa przedsiębiorstwa - w Białymstoku i Siemiatyczach - spośród pięciu funkcjonujących w województwie podlaskim, powinny zostać przejęte od Skarbu Państwa przez samorząd.

"Alternatywą dla komunalizacji jest prywatyzacja"- twierdzi prezes Wykowski- a tego załoga obawia się najbardziej, ponieważ będzie to związane prawdopodobnie ze zwolnieniami pracowników. Tymczasem niezła kondycja finansowa łomżyńskiego PKS nie jest przesłanką do tego, żeby samorząd nie chciał go przejąć od dotychczasowego właściciela" - podkreśla.

W najbliższy poniedziałek prezes i szefowie związków spotkają się z całą załogą - tak, by na posiedzeniu sejmiku 28 czerwca móc przedstawić ich wspólne stanowisko radnym wojewódzkim. (akk)

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę