Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Sprawdzali swój angielski

Ponad 150 uczniów łomżyńskich gimnazjów i liceów sprawdzało swoją wiedzę z angielskiego. Konkurs Check Your English już po raz szósty zorganizowała Ogólnopolska Szkoła Językowa British Academy. Wczoraj odbył się pierwszy etap. Zwycięzców poznamy w przyszłym tygodniu. Dodać wypada, że najlepsi z nich poza sprawdzenia swojej wiedzy mają szansę wygrać nagrody o łącznej wartość ponad 8 tys zł.

Do tegorocznej edycji „ Check Your English” przystąpiło 152 uczniów łomżyńskich gimnazjów i liceów. W pierwszym etapie młodzież gimnazjalna i licealna, rozwiązywała zadania obszernego, trwającego półtorej godziny testu gramatyczno-leksykalnego. Konkurs z roku na rok jest co raz bardziej popularny, i jak twierdzą sami uczniowie co raz trudniejszy.
W grupie gimnazjum do zdobycia było 100 pkt najlepszy okazał się Jakub Nagrodzki zdobywając aż 91 pkt. Do finału w grupie gimnazjum zakwalifikowali się również: Katarzyna Dłużniewska, Patryk Walendziewski, Marta Więckowska i Urszula Szabłowska.
W grupie liceum najlepszy wynik tj. 76 pkt. uzyskał Jakub Marciniak.  Poza nim do finału dostali się także Konrad Wiktor Tyszko, Anna Marczyk, Daria Zawadzka  i Anna Kowalska.
Finalistów ci przechodzą do drugiego, ustnego etapu konkursu. Każdy z nich przedstawi w nim  prezentację na wybrany przez siebie, a zaproponowany przez komisję temat. (Poniżej publikujemy tematy ustnych prezentacji dla poszczególnych grup.) Na przygotowanie mają czas do 7 czerwca. Wówczas w British Academy w Łomży odbędzie się drugi etap konkursu. Nagrodami dla najlepszych z nich będą kursy językowe w British Academy o maksymalnej wartości 1950 zł. Finaliści otrzymają także słowniki, podręczniki do nauki języka angielskiego ufundowane przez OXFORD University Press, Express Publishing, LONGMAN, MACMILLAN i PolAnglo.

Tematy ustnych prezentacji
GIMNAZJUM
1.  ‘Once upon a time…’- your favourite childhood fairytales.
2.  The future of mankind – express your opinion.
3.  New Zealand – heaven for every globetrotter.
4.  The most famous Native American leaders and warriors.
5.  People who changed the world- discuss their role in world’s history and their achievements.
6.  Natural wonders of Australia- choose and present five treasures of Australian nature.

LICEUM
1. Present American and British festivals that are not celebrated in Poland.
2. The person who changed the history – choose a president who played the most important role in American history.
3. Harvard University – the role, the hisory, tha graduates.
4. List the types of British and American media and their power. What kind of media is used as a source of information and a source of entertainment?
5. Reality show or reality hell? – Give examples of popular American and British reality shows. How do they influence the society?
6. The most important places to see in New York – present the ones you have chosen and explain why.
7. Name three famous worldwide organisations that help to protect the environment and discuss their role in society.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę