Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 31 stycznia 2023 napisz DONOS@

Kierunki zamawiane nie u nas

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego ogłosiło listę uczelni, które od nowego roku akademickiego otrzymają dofinansowanie na realizację tzw. „kierunków zamawianych” – strategicznych dla gospodarczego rozwoju Polski. Najlepsi studenci tych kierunków będą mogli otrzymywać miesięcznie nawet 1000 złotych stypendium. Niestety studiujący w województwie podlaskim na takie stypendia nie mają co liczyć. Z ponad 200 mln zł jakie w tym roku przeznaczył rząd na „kierunki zamawiane” do nas nie trafi nawet złotówka.

Jak poinformowało Ministerstwo spośród 197 złożonych w ramach projektu wniosków uczelni pozytywną ocenę ekspertów uzyskało 80. W tej grupie znalazł się także wniosek złożony przez Państwową Wyższa Szkołę Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Niestety po ocenie merytorycznej zajmował on 49 miejsce na liście rankingowej, a rządowe pieniądze wyczerpały się przy 39 miejscu.

Warto dodać, że o tzw. kierunki zamawiana ubiegały się także białostockie uczelnie. Zarówno Politechnika Białostocka jak i Uniwersytet w Białymstoku złożyły po trzy wnioski, ale żaden z nich nie przeszedł pozytywnie oceny merytorycznej.

Najwięcej szans na uzyskanie tysiączłotowego stypendium będą mieli studenci z Politechniki  Śląskiej i Politechniki Krakowskiej. Pierwsza z uczelni przeforsowała aż sześć projektów o wartość w sumie 43 mln zł, druga – cztery o łącznej wartości ponad 19 mln zł.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę