czwartek, 23 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

„Morskie opowieści” w twórczości łomżyniaków

Na IX Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Morskie opowieści” wpłynęło 637 prac z całej Polski. Trzy pierwsze nagrody zdobyły: Ewa Górska, Dominika Kossakowska i Julianna Zaremba oraz trzy wyróżnienia dostali: Aleksander Lesiewicz, Aneta Rudzka i Zuzanna Skrodzka. Zdolnymi wychowankami pracowni plastycznej MDK-DŚT w Łomży opiekuje się instruktorka Anna Bureś.

Organizatorem konkursu był Pałac Młodzieży w Gdańsku, który zaprosił laureatów z opiekunami artystycznymi na uroczyste podsumowanie i otwarcie wystawy oraz imprezy towarzyszące w miniony weekend. Anna Bureś pojechała po odbiór nagród z laureatkami: Ewą Górską, Dominiką Kossakowską i Julianną Zarembą do siedziby Centralnego Muzeum Morskiego.
Pracę Ewy Górskiej spośród wszystkich nagrodzonych wybrał prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, który planuje obraz zawiesić w swoim gabinecie. Natomiast wyróżnienie Rektora-Komendanta Akademii Marynarki Wojennej za najliczniejszą grupę laureatów otrzymała instruktorka Anna Bureś. Nagrodę tę ufundował i wręczył kontradmirał dr inż. Czesław Dyrcz.
Trzydniowy pobyt wypełniało wiele atrakcji: zwiedzanie Gdańska z przewodnikiem, koncert „Gospodarze Gościom” i zwiedzanie statku S/S Sołdek, na którym zorganizowano wystawę pokonkursową. Ponadto laureaci uczestniczyli w otwarciu sezonu żeglarskiego na przystani jachtowej Pałacu Młodzieży, pływali po Motławie żaglówkami i zwiedzali Westerplatte.

Opr. MRD


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0