Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

„Morskie opowieści” w twórczości łomżyniaków

Na IX Ogólnopolski Konkurs Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży „Morskie opowieści” wpłynęło 637 prac z całej Polski. Trzy pierwsze nagrody zdobyły: Ewa Górska, Dominika Kossakowska i Julianna Zaremba oraz trzy wyróżnienia dostali: Aleksander Lesiewicz, Aneta Rudzka i Zuzanna Skrodzka. Zdolnymi wychowankami pracowni plastycznej MDK-DŚT w Łomży opiekuje się instruktorka Anna Bureś.

Organizatorem konkursu był Pałac Młodzieży w Gdańsku, który zaprosił laureatów z opiekunami artystycznymi na uroczyste podsumowanie i otwarcie wystawy oraz imprezy towarzyszące w miniony weekend. Anna Bureś pojechała po odbiór nagród z laureatkami: Ewą Górską, Dominiką Kossakowską i Julianną Zarembą do siedziby Centralnego Muzeum Morskiego.
Pracę Ewy Górskiej spośród wszystkich nagrodzonych wybrał prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, który planuje obraz zawiesić w swoim gabinecie. Natomiast wyróżnienie Rektora-Komendanta Akademii Marynarki Wojennej za najliczniejszą grupę laureatów otrzymała instruktorka Anna Bureś. Nagrodę tę ufundował i wręczył kontradmirał dr inż. Czesław Dyrcz.
Trzydniowy pobyt wypełniało wiele atrakcji: zwiedzanie Gdańska z przewodnikiem, koncert „Gospodarze Gościom” i zwiedzanie statku S/S Sołdek, na którym zorganizowano wystawę pokonkursową. Ponadto laureaci uczestniczyli w otwarciu sezonu żeglarskiego na przystani jachtowej Pałacu Młodzieży, pływali po Motławie żaglówkami i zwiedzali Westerplatte.

Opr. MRD


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę