Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 czerwca 2020 napisz DONOS@

Maturę czas zacząć...

Tysiące uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych dziś zaczyna zdawać maturę. W ciągu niespełna miesiąca muszą zdać trzy egzaminy obowiązkowe: język polski, język obcy i matematyka, oraz do sześciu dodatkowych przedmiotów wedle własnych upodobań i wymagań rekrutacyjnych na studiach. Do matury w tym roku w województwie podlaskim przystępuje prawie 14 tysięcy osób.

Dzisiaj o godzinie 9.00 rozpoczną pisemny egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym, a o godz. 14.00 na poziomie rozszerzonym. Jutro w tych samych godzinach obowiązkowe pisemne sprawdziany z matematyki. W tym tygodniu jeszcze w czwartek pisemny egzamin z języka angielskiego, a w piątek z wiedzy o społeczeństwie i historii sztuki. Pisemne egzaminy rozpisane są do 21 maja, a ustne muszą skończy się tydzień później.     

Egzamin jest zdany, jeżeli zdający z każdego egzaminu obowiązkowego uzyskał minimum 30% punktów. Podobnie jak w poprzednich latach egzaminy z przedmiotów dodatkowych nie będą miały wpływu na zdanie egzaminu maturalnego, ale ich wyniki będą odnotowywane na świadectwie dojrzałości. Dla tych egzaminów nie określa się progu zaliczenia.

200529111701.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę