Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Maturę czas zacząć...

Tysiące uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych dziś zaczyna zdawać maturę. W ciągu niespełna miesiąca muszą zdać trzy egzaminy obowiązkowe: język polski, język obcy i matematyka, oraz do sześciu dodatkowych przedmiotów wedle własnych upodobań i wymagań rekrutacyjnych na studiach. Do matury w tym roku w województwie podlaskim przystępuje prawie 14 tysięcy osób.

Dzisiaj o godzinie 9.00 rozpoczną pisemny egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym, a o godz. 14.00 na poziomie rozszerzonym. Jutro w tych samych godzinach obowiązkowe pisemne sprawdziany z matematyki. W tym tygodniu jeszcze w czwartek pisemny egzamin z języka angielskiego, a w piątek z wiedzy o społeczeństwie i historii sztuki. Pisemne egzaminy rozpisane są do 21 maja, a ustne muszą skończy się tydzień później.     

Egzamin jest zdany, jeżeli zdający z każdego egzaminu obowiązkowego uzyskał minimum 30% punktów. Podobnie jak w poprzednich latach egzaminy z przedmiotów dodatkowych nie będą miały wpływu na zdanie egzaminu maturalnego, ale ich wyniki będą odnotowywane na świadectwie dojrzałości. Dla tych egzaminów nie określa się progu zaliczenia.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę