Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Łomżyniacy wyśpiewali zwycięstwo w Warszawie

Łukasz Lipski z łomżyńskiego Studia Piosenki PopArt zajął pierwsze, a jego kolega Dawid Litwiński – drugie miejsce w V Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki TEN TON, którego organizatorem jest warszawski Ośrodek Pracy Twórczej Dzieci i Młodzieży Dorożkarnia.

Piąta edycja festiwalu TEN TON poświęcona była twórczości Jarosława Kukulskiego. Zwycięstwo młodych wokalistów ze Studia Piosenki PopArt daje im zaszczyt reprezentowania Łomży w koncercie galowym festiwalu, który odbędzie się 23 maja br. na plenerowej scenie pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie podczas festynu Dziecięca Stolica.
Młodzież ze Studia PopArt, którego założycielem i kierownikiem artystycznym od 1995 r. jest instruktor MDK-DŚT Bernard Karwowski, nieraz odnosiła sukcesy na najbardziej liczących się ogólnopolskich konkursach wokalnych, do których zalicza się także festiwal TEN TON.
Festiwalowy debiut utalentowanych wokalistów z Łomży miał miejsce w 2006 r. już w pierwszej edycji tej imprezy, poświęconej piosenkom Jacka Cygana. Zarówno soliści, jak i cały zespół PopArt-u okazali się bezkonkurencyjni, triumfując prawie we wszystkich kategoriach. Od tamtej pory solowo lub zespołowo wygrywają kolejne edycje festiwalu.

Opr. MRD


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę