czwartek, 19 października 2017 napisz DONOS@

Łomżyniacy wyśpiewali zwycięstwo w Warszawie

Łukasz Lipski z łomżyńskiego Studia Piosenki PopArt zajął pierwsze, a jego kolega Dawid Litwiński – drugie miejsce w V Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki TEN TON, którego organizatorem jest warszawski Ośrodek Pracy Twórczej Dzieci i Młodzieży Dorożkarnia.

Piąta edycja festiwalu TEN TON poświęcona była twórczości Jarosława Kukulskiego. Zwycięstwo młodych wokalistów ze Studia Piosenki PopArt daje im zaszczyt reprezentowania Łomży w koncercie galowym festiwalu, który odbędzie się 23 maja br. na plenerowej scenie pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie podczas festynu Dziecięca Stolica.
Młodzież ze Studia PopArt, którego założycielem i kierownikiem artystycznym od 1995 r. jest instruktor MDK-DŚT Bernard Karwowski, nieraz odnosiła sukcesy na najbardziej liczących się ogólnopolskich konkursach wokalnych, do których zalicza się także festiwal TEN TON.
Festiwalowy debiut utalentowanych wokalistów z Łomży miał miejsce w 2006 r. już w pierwszej edycji tej imprezy, poświęconej piosenkom Jacka Cygana. Zarówno soliści, jak i cały zespół PopArt-u okazali się bezkonkurencyjni, triumfując prawie we wszystkich kategoriach. Od tamtej pory solowo lub zespołowo wygrywają kolejne edycje festiwalu.

Opr. MRD


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0