Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 27 maja 2024 napisz DONOS@

Poszukują następcy dyrektor Gałązki...

W trzy miesiące po odwołaniu Hanki Gałązki z funkcji dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 w Łomży prezydent miasta ogłosił konkurs na jej następcę. Kandydaci mogą się zgłaszać do końca kwietnia. Mogą to być nauczyciela, ale także osoby nie posiadające wykształcenia pedagogicznego oraz kwalifikacji do zajmowania stanowiska nauczyciela w szkole podstawowej.

Przypomnijmy dyrektor Hanka Gałązka (funkcję pełniła od 1988 roku) została odwołana w wyniku tzw. „wojny o basen”. Chciała ona aby wyremontowany basen, którym przed remontem zarządzała szkoła, po remoncie był zarządzany wspólnie (cząstkowo) przez szkołę i MOSiR, ale władze miasta żądały aby dyrektor Gałązka oddania go miasta jako zbędny szkole. Wobec odmowy 18 stycznia prezydent Jerzy Brzeziński podpisał zarządzenie o jej odwołaniu (Gałązka przebywała wówczas w szpitalu). Dyrektor Gałązka od decyzji prezydenta odwołała się do sądu. Sprawa jest w toku, a posiedzenie sądu ma odbyć się jeszcze w tym tygodniu.
Tymczasem w czwartek na stronach BIP Urzędu Miejskiego ukazało się ogłoszenie o konkursie na kandydata na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 10 w Łomży. Oferty można składać w terminie 14 dni poczynając od dnia ukazania się ogłoszenia (15 kwietnia 2010 roku), na adres Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego. Konkurs ma przeprowadzić specjalna komisja powołana przez prezydenta Łomży. Na razie termin i miejsce „postępowania konkursowego” nie są znane. Kandydaci mają zostać powiadomieni o tym indywidualnie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę