Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 01 kwietnia 2023 napisz DONOS@

Nabór do szkolnych „zerówek” zakończony

- 150 dzieci zostało zapisanych do tworzonych od września przez miasto oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych – poinformował Łukasz Czech z biura prasowego ratusza. Najwięcej dzieci zapisano do „zerówek” przy SP nr 10 – 34 osoby i SP nr 7 – 31 osób. - W tych szkołach proponowane jest utworzenie 2 oddziałów „zerówek” - podaje Czech powołując się na dane przygotowane przez Oddział Organizacji Oświaty Urzędu Miejskiego w Łomży.

Rząd od ubiegłego roku realizuje wprowadzanie obniżonego wieku rozpoczynania nauki szkolnej przez dzieci. Przez trzy kolejne lata szkolne (2009/2010, 2010/2011, 2011/2012) rodzice dzieci sześcioletnich mają sami decydować czy ich malec pójdzie do klasy pierwszej, czy też będzie jeszcze w przedszkolu. Od roku szkolnego 2012/1013 nauka w szkole będzie obowiązkowo rozpoczynała się w 6 roku życia dziecka. 
W Łomży władze początkowo postanowiły, że wszystkie sześciolatki już od tego września mają iść do szkoły, a wybór rodziców byłby ograniczony do tego czy dziecko poszłoby do klasy pierwszej czy też do utworzonych w szkołach „zerówek”. W ogniu krytyki z pomysłu częściowo się wycofano dopuszczając możliwość tworzenia grup sześciolatków także w przedszkolach. Monitoring deklaracji rodziców miał zapewnić uruchomiony w tym celu specjalny elektroniczny system naboru, ale jego możliwości okazały się ograniczone... Tak czy inaczej właśnie zakończył się pierwszy etap naboru. Od 15 do 30 marca w systemie musieli zarejestrować się rodzice dzieci sześcioletnich, które od 1 września będą chodziły do szkolnej „zerówki”. Jak poinformował Łukasz Czech w całej Łomży na takie rozwiązanie zdecydowali się rodzice 150 dzieci. To mniej więcej 1/3 rocznika. Reszta będzie mogła iść do klasy pierwszej (w tym roku z takiej możliwości w całym mieście korzysta 11 dzieci), lub obowiązkowe przygotowanie przedszkolne przejeść w którymś z przedszkoli.
- Elektroniczny nabór do przedszkoli publicznych, w których w zależności od decyzji dyrektora placówki mogą być utworzone oddziały rocznego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego, będzie jeszcze trwał do 20 kwietnia  - informuje Czech.

Liczba dzieci sześcioletnich zgłoszonych do oddziałów przedszkolnych w poszczególnych szkołach:

  • Szkoła Podstawowa nr 2 - 20 dzieci
  • Szkoła Podstawowa nr 4 - 18 dzieci
  • Szkoła Podstawowa nr 5 - 22 dzieci
  • Szkoła Podstawowa nr 7 - 31 dzieci
  • Szkoła Podstawowa nr 9 - 25 dzieci
  • Szkoła Podstawowa nr 10 - 34 dzieci

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę