Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 07 czerwca 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Agenci CBA skontrolowali podlaskie instytucje samorządowe

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeszukali pomieszczenia instytucji samorządowych, podmiotów prowadzących działalność gospodarczą i mieszkania prywatne. Działania prowadzone były w Białymstoku i innych miejscowościach na polecenie Prokuratury Okręgowej w Białymstoku.

Rzecznik prokuratury Adam Kozub mówi, że za wcześnie jeszcze, aby można było podać więcej szczegółów. "Śledztwo jest prowadzone od 11 grudnia na wniosek CBA. Sprawa dotyczy przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowych przez pracowników samorządowych. Nikt nie ma postawionych zarzutów" - dodaje.

Nieoficjalnie wiemy, że CBA przeszukiwało i zabezpieczyło dokumenty m.in. w Podlaskim Urzędzie Marszałkowskim. Rzecznik prokuratury nie chce jednak jeszcze mówić w jakich instytucjach funkcjonariusze CBA dokonali przeszukań w tej sprawie. "Prokurator jeszcze nawet nie ma dokumentów, które zostały zabezpieczone, bo czynności do trwały wczoraj do późnych godzin nocnych" - wyjaśnia.

Wiadomo już, że śledztwo w tej sprawie prokuratura przedłużyła do 11 czerwca.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę