wtorek, 17 października 2017 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Agenci CBA skontrolowali podlaskie instytucje samorządowe

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeszukali pomieszczenia instytucji samorządowych, podmiotów prowadzących działalność gospodarczą i mieszkania prywatne. Działania prowadzone były w Białymstoku i innych miejscowościach na polecenie Prokuratury Okręgowej w Białymstoku.

Rzecznik prokuratury Adam Kozub mówi, że za wcześnie jeszcze, aby można było podać więcej szczegółów. "Śledztwo jest prowadzone od 11 grudnia na wniosek CBA. Sprawa dotyczy przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowych przez pracowników samorządowych. Nikt nie ma postawionych zarzutów" - dodaje.

Nieoficjalnie wiemy, że CBA przeszukiwało i zabezpieczyło dokumenty m.in. w Podlaskim Urzędzie Marszałkowskim. Rzecznik prokuratury nie chce jednak jeszcze mówić w jakich instytucjach funkcjonariusze CBA dokonali przeszukań w tej sprawie. "Prokurator jeszcze nawet nie ma dokumentów, które zostały zabezpieczone, bo czynności do trwały wczoraj do późnych godzin nocnych" - wyjaśnia.

Wiadomo już, że śledztwo w tej sprawie prokuratura przedłużyła do 11 czerwca.

170919012406.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0